Przegrywać trzeba umieć. To zdanie powinno zawisnąć w szatni warszawskiej Legii.
Autor: Karol Jałowiec
Lech Poznań pokonał Legię Warszawa 3:1 i wywalczył piąty Superpuchar Polski w historii klubu.
Kapitan Lecha Poznań jest zadowolony z wywalczenia Superpuchar Polski. Wygrana na początku sezonu może dobrze wpłynąć na piłkarzy Kolejorza.
Tomasz Kędziora nie wystąpił w żadnym meczu sparingowym podczas obozu w Gniewinie. Plany młodego obrońcy pokrzyżowała kontuzja – Na szczęście z moim zdrowiem wszystko w porządku. Zacząłem trenować od poniedziałku, trener postawił na mnie z czego bardzo się cieszę. Trenowałem trzy dni w Gniewinie, wróciłem do Poznania na rehabilitację. Miałem kilka dni przerwy, ale swoją grą na treningach pokazałem trenowi ze zasługuję na pierwszy skład. Wczoraj Legia, we wtorek Sarajewo. Już za kilka dni lechici staną do walki o Ligę Mistrzów – Zagraliśmy lepiej niż Legia. My strzeliliśmy trzy bramki, oni jedną. Cieszy, że kolejny raz potrafimy z nimi wygrać.…
Zapraszamy do zapoznania się z wypowiedziami trenerów po meczu Lecha z Legią. W tym spotkaniu lechici pokonali warszawiaków 3:1.
Dariusz Dudka występował już w Lidze Mistrzów, ale nie udało mu się tego dokonać z polskim klubem. Teraz ma jednak na to szanse – Zobaczymy jak to będzie, pierwsze stracie już we wtorek. Mam nadzieję, że przywieziemy dobry rezultat i będziemy nadal w grze – mówił po meczu z Legią. We wczorajszym spotkaniu doświadczony piłkarz zagrał piętnaście minut, zmieniając Dawida Kownackiego – To ile zagrałem, to decyzja trenera. Mamy silną, wyrównaną kadrę i pokazaliśmy to w tym meczu. Były dobre zmiany, dobrze to wyglądało i to na pewno cieszy. Lech całkowicie kontrolował starcie z warszawiakami i po pół godzinie gry…
Lech Poznań pokonał na własnym stadionie Legię Warszawa 3:1 i wywalczył Superpuchar Polski. Bramki dla niebiesko-białych strzelali Tomasz Kędziora, Marcin Kamiński oraz Karol Linetty.
W piątkowy wieczór aktualny mistrz Polski Lech Poznań podejmie na własnym boisku zdobywcę Pucharu Polski – Legię Warszawa. Stawką meczu będzie wywalczenie Superpucharu.
W piątkowy wieczór na INEA Stadionie Lech Poznań zmierzy się z warszawską Legią o Superpuchar Polski.