Lech Poznań pokonał Polonię Warszawa w półfinale Centralnej Ligi Juniorów. O awansie do finału zadecydowały rzuty karne, w których lepsi okazali się podopieczni trenera Wojciecha Tomaszewskiego.
Autor: Karol Jałowiec
Mimo, że lechici udali się na zasłużone urlopy, w klubie praca idzie pełną parą. Poszukiwani są piłkarze, którzy mieliby wzmocnić drużynę przed walką o Ligę Mistrzów.
W niedzielę na INEA Stadionie pojawił się Łukasz Teodorczyk, który w tym sezonie wystąpił w niebiesko-białych brawach czterokrotnie i trzy razy wpisał się na listę strzelców. Teo do Poznania przyjechał jako mistrz Ukrainy, a także zdobywca Pucharu Ukrainy.
Lechici w niedzielę po pięciu latach wywalczyli mistrzowski tytuł. W ostatnim meczu bezbramkowo zremisowali z Wisłą Kraków – To nagroda dla całego Poznania i Wielkopolski. Każdy kibic powinien świętować, jak najwięcej się da – mówił po meczu Maciej Gostomski.
Niedawno pisaliśmy, że klub pożegnał się z trojką piłkarzy, którym wraz z końcem czerwca wygasały umowy. Władze Lecha długo nie zwlekały i pierwszym wzmocnieniem Kolejorza jest Marcin Robak.
Lech w niedzielę zakończył jakże udany sezon. Udany, bo mistrzowski. – Cieszę się, że udowodniliśmy niektórym, że nie jesteśmy drużyną tylko na drugie miejsce – mówił po meczu Tomasz Kędziora.
Luis Henriquez, Vojo Ubiparip oraz Arnaud Djoum zdobywając mistrzostwo Polski pożegnali się z Lechem Poznań.
Dziś w Warszawie odbyła się Gala Ekstraklasy podsumowująca miniony sezon. Wśród nominowanych znalazło się aż 7 lechitów w tym trener Maciej Skorża. Jak rozstrzygnęły się poszczególne kategorie?
Lech Poznań zremisował z Wisłą Kraków i tym samym po raz siódmy zdobył tytuł Mistrza Polski. Bezbramkowy remis to na pewno nie jest taki rezultat, jaki w planach mieli piłkarze „Kolejorza”, jednak fakt zdobycia mistrzostwa jest o wiele ważniejszy dla zawodników i całego sztabu szkoleniowego.