Dzisiaj zawodnicy Lecha oficjalnie mogą udać się na urlopy. Co prawda od meczu z Zagłębiem Lubin nie odbyli już żadnej jednostki treningowe, jednak jeszcze wczoraj wieczorem pojawili się na Starym Rynku, gdzie wspólnie przybierali choinkę w „Poznańskim Betlejem”. Do klubu powrócą 11 stycznia.
Autor: Karol Jałowiec
Kibole Lecha kolejny raz dali dowód swojemu patriotyzmowi, tym razem nie tylko lokalnemu. 13 grudnia zgromadzili się pod poznańskimi Krzyżami i uczcili rocznicę ogłoszenia stanu wojennego. Poniżej filmik z tego wydarzenia.
Kibice Lecha uczcili dzisiaj rocznicę, już 30, ogłoszenia stanu wojennego w Polsce. Sympatycy „Kolejorza”, a także wiele innych osób zgromadziło się pod poznańskimi Krzyżami, złożyło wieńce, znicze oraz uczciło chwilą cieszy zmarłych podczas stanu wojennego ludzi.
Artiom Rudnev po raz kolejny odjechał rywalom, którzy próbowali go ścigać pod względem strzelonych goli. Łotysz ma już ich zdobytych 18. Kolejni w klasyfikacji – Biton i Frankowski – o połowę mniej.
Nadszedł właśnie koniec rundy jesienno-początkowo wiosennej. Po 17. kolejkach w T-Mobile Ekstraklasie prowadzi wrocławski Śląsk, który ma cztery puntky przewawagi nad drugą Legią i sześć nad Polonią. Lech piąty ze stratą dziewięciu „oczek” do lidera.
W ostatniej kolejce ligowej rozgrywanej w tym roku, drużyna Cracovii bezbramkowo zremisowała w Warszawie ze stołeczną Legią, mimo, że od 64. minuty grała w dziesiątkę.
Oba spotkania 1/4 finału Pucharu Polski pomiędzy Lechem Poznań, a Wisłą Kraków będą transmitowane przez stację TVN Turbo. Przypomnijmy, że „Kolejorz” w tej fazie rozgrywek swoje mecze rozegra 13 i 20 marca. Oba rozpoczną się o 18:30.
Dzisiaj o godzinie 18:00 Lechici pojawią się na scenie Poznańskiego Betlejem. W programie Gwiazdki z Lechem, klub przygotował kilka atrakcji dla kibiców, a jedną z nich będzie przybranie choinki przez całą delegację Lecha. Władze klubu zapewniają, że nie zabraknie konkursów oraz upominków dla kibiców, którzy pojawią się dzisiaj wieczorem na Starym Rynku.
Rafał Murawski wczoraj nie znalazł się z wyjściowej jedenastce Lecha Poznań na mecz z Zagłębiem Lubin. Powodem takiej decyzji trenera pierwszego zespołu była choroba piłkarza. Ten został powołany na spotkanie z Bośnią i Hercegowiną, jakie kadra rozegra w piątek, jednak ze względu na swój stan zdrowia nie wyjechał na zgrupowanie. Udział w nim wezmą inni Lechici: Grzegorz Wojtkowiak i Marcin Kamiński, który stoi przed szansą debiutu w reprezentacji narodowej.
Wczoraj piłkarze Lecha rozegrali ostatni mecz w tym roku. Dzisiaj nie będą mieli już żadnego treningu i o środy wszyscy udają się na urlopy. Do zajęć powrócą 11 stycznia, kiedy to wszyscy muszą zameldować się na pierwszych zajęciach.