Już dzisiaj o 18:30 Lech zmierzy się z Podbeskidziem Bielsko-Biała. Będzie to pierwsza ligowa potyczka tych zespołów, gdyż poznaniacy do tej pory rozgrywali z bielszczanami jedynie sparingi, 1/16 Pucharu Polski oraz pamiętny półfinałowy mecz PP.
Autor: Karol Jałowiec
Zapraszamy do krótkiej relacji wideo z 1. kolejki halowej edycji TIFOSI Ligi Kiboli. Jak wyglądają mecze podczas tych rozgrywek? O tym możecie się przekonać oglądając nasz filmik!
– Trzeba zwrócić uwagę na to, że Podbeskidzie wygrało w tej rundzie z Legią i Wisłą. Grali bez presji, wyzwolili dodatkową motywację. Najważniejsze jest to, że grali wtedy na luzie, nikt od nich nie oczekiwał punktów w tych spotkaniach – zwrócił uwagę przed meczem z Podbeskidziem Mariusz Rumak.
Zwycięstwem na własnym stadionie z Sandecją Nowy Sącz zakończyła rundę jesienną gdyńska Arka. Podopieczni Petra Nemca wygrali 2:0 i w tabeli 1. Ligi zajmują ósme miejsce 29. punktami.
W coraz trudniejszej sytuacji w tabeli znajduje się Cracovia. Klub z Krakowa doznał właśnie dziewiątej porażki w tym sezonie i nadal okupują ostatnie miejsce w tabeli Ekstraklasy. „Pasy” tym razem przegrały 0:2 w Chorzowie z Ruchem.
– Apetyty są rozbudzone, bo wygraliśmy w Krakowie i Warszawie, a teraz mierzymy się z kolejnym kandydatem do tytułu mistrza Polski. Wiemy o co gramy i nikt nie będzie pękał – mówi przed meczem z Lechem, Robert Kasperczyk, trener Podbeskidzia Bielsko-Biała.
Lech od trzech spotkań nie wygrał i stracił pozycję lidera T-Mobile Ekstraklasy, którą to bez najmniejszych kompleksów przejął prowadzony przez Oresta Lenczyka Śląsk Wrocław. Wicemistrz Polski konsekwentnie zbiera ligowe punkty, a „Kolejorz” ma z tym ostatnio spory problem. Pora jednak wziąć się do pracy, bo obecnie przewaga pomiędzy obiema ekipami wynosi już 10 punktów.
Dzisiaj odbyła się pierwsza kolejka rozgrywek TIFOSI Ligi Kiboli zarówno w pierwszej jak i drugiej lidze. Najlepszy start zanotowali zawodnicy LP-G Fans, który odnieśli dwa niezwykle przekonujące zwycięstwa, z SWR S7 9:0 i Spiski Team 5:1.
– Mam nadzieję, że Lech nie powtórzy błędów swoich poprzedników i pojedzie do Bielska-Białej maksymalnie skoncentrowany. Podbeskidzie to dobry zespół, mogą odebrać punkty każdej drużynie – mówi w rozmowie z „Głosem Wielkopolskim” Siergiej Kriwiec.
W czwartek 24 listopada kibice Lecha Poznań będą gościć w Poznaniu dr Lucynę Kulińską. Spotkanie odbędzie się w ramach Kibolskiego Klubu Dyskusyjnego i będzie poświęcone zagadnieniom dotyczącym Kresów Wschodnich z uwzględnieniem działalności ukraińskiej UPA.