Semir Stilić zagrał w barwach reprezentacji Bośni i Hercegowiny w meczu eliminacji do Mistrzostw Europy. Pomocnik Lecha pojawił się na boisku w 19. minucie, zastępując Sejada Salihovicia. Bośniacy wygrali z Białorusią 1:0. Goście mecz kończyli w „dziewiątkę”.
Autor: Karol Jałowiec
Luis Henriquez rozegrał całe spotkanie jakie w nocy polskiego czasu rozegrała reprezentacja Panamy. Jej przeciwnikiem była Nikaragua, a drużyna piłkarza Lecha wygrała 2:1.
W rozegranym dzisiaj wieczorem na PGE Arena w Gdańsku meczu towarzyskim Polska – Niemcy wystąpił Rafał Murawski. W piątkowym spotkaniu „Muraś” nie zagrał z powodu urazu, lecz na ten pojedynek był już gotowy. Zawodnik Lecha na boisku spędził 90 minut.
Rafał Murawski znalazł się w wyjściowej jedenastce na mecz reprezentacji Polski, który o 20:45 rozpocznie się na PGE Arenie w Gdańsku. Przeciwnikiem podopiecznych Franciszka Smudy będzie reprezentacja Niemiec. Skład Polski: Szczęsny – Wasilewski, Głowacki, Perquis, Wawrzyniak – Błaszczykowski, Dudka, Murawski, Obraniak, Peszko – Lewandowski.
Piłkarze Lecha Poznań opublikowali na łamach oficjalnej strony klubu oświadczenie, w którym, jak przyznają, rozumieją sytuację środowiska kibicowskiego, jednocześnie podkreślając, że liczą na to, że sytuacja szybko się unormuje. Liczą oni także na to, że „powróci fantastyczna atmosfera na Bułgarskiej, która zawsze porywała nas do lepszej gry”.
Lech Poznań przygotował nowy spot reklamowy. Po zeszłorocznych filmikach, które zapraszały nas na mecze przy Bułgarskiej, kibice „Kolejorza” zostają wcieleni w postać dwunastego zawodnika klubu, który wspiera go podczas spotkań ligowych, w tym najbliższego z Wisłą Kraków. Spot reklamowy w dalszej części newsa.
Grupy Kibicowskie Lecha Poznań poinformowały, że prowadzony podczas meczów przy Bułgarskiej pod koniec poprzedniego sezonu protest będzie kontynuowany także w tym sezonie, począwszy od spotkania z Wisłą Kraków. Jednocześnie proszą one o założenie pod czarne koszulki, barw klubowych. Doping przez cały mecz będzie z kolei prowadzony na trybunie IV.
W środę w Luboniu zespół KKS Wiara Lecha rozegra mecz sparingowy, który będzie generalnym sprawdzianem przed spotkaniem Pucharu Polski, które 14 września rozegra w Kazimierzu Wielkopolskim z miejscowymi Czarnymi. Jutro o 18 przeciwnikiem KKS Wiary Lecha będzie Stella Luboń, a mecz rozegrany zostanie na boisku przy ul. Szkolnej.
Korzystając w przerwy na reprezentacje piłkarze Lecha, którzy zostali w Poznaniu pracują nad odbudowaniem formy, albo powrotem do pełnej sprawności po urazach. Tak jest m.in. z Siergiejem Kriwcem, Marciano Brumą oraz Grzegorzem Wojtkowiakiem czy Hubertem Wołąkiewiczem. Kontuzjowani piłkarze jeszcze nie są pewni występu w meczu z Wisłą, ale sztab medyczny robi wszystko, aby tak się stało.
W pierwszych czterech meczach Lech pokazał się z dobrej strony, lecz ostatnie spotkanie spowodowało, że pojawiły się pewne wątpliwości związane z dyspozycją piłkarzy Jose Mari Bakero. – Szkoda, bo po dobrym początku potknęliśmy się w Zabrzu. Górnik zagrał inaczej, niż poprzednie zespoły – zauważa Marcin Kikut.