Podopieczni Karola Brodowskiego wzięli przykład z piłkarzy pierwszego zespołu i pewnie wygrali z drużyną Młodej Ekstraklasy ŁKS-u 4:1. Bramki dla Lecha zdobywali Vojo Ubiparip (dwie), Jacek Kiełb i Radosław Barabasz. Dla rywali strzelił Oskar Osowski.
Autor: Karol Jałowiec
Transferowego podsumowania poczynań polskich drużyn część trzecia. Dziś na tapetę weźmiemy kolejne trzy drużyny, które w ostatnim sezonie polskiej najwyższej klasy rozgrywkowej zajęły miejsca od dziesiątego do ósmego.
Kibice nie mogli chyba wymarzyć sobie lepszej inauguracji sezonu. „Kolejorz” w Bełchatowie rozgromił Łódzki Klub Sportowy aż 5:0, z czego trzy gole zdobył Rudnev. To zwycięstwo cieszy tym bardziej, że był to mecz wyjazdowy, a na wyjazdach Lech zawsze radził sobie gorzej. Miejmy nadzieję, że te zasłużenie zdobyte trzy punkty będą początkiem dobrej passy.
– Dziwnie się siedzi na tym miejscu po meczu przegranym 0:5. Faktycznie, skuteczność Lecha była niesamowita. Nie było sytuacji, w której piłka leciałaby w światło bramki i nie wylądowałaby w siatce. Nasz bramkarz nie miał okazji wykazać się jakąś interwencją. To była nasza tragedia – mówił po meczu opiekun ŁKS-u.
Jose Mari Bakero może być bardzo zadowolony z pierwszego, niezwykle efektownego, zwycięstwa na inaugurację ligi. – Spodziewaliśmy się bardzo trudnego spotkania, ponieważ był to pierwszy mecz sezonu – mówił na konferencji po meczu szkoleniowiec Lecha.
Już za kilka godzin wydarzy się to, na co kibice z niecierpliwością czekali. W końcu rusza liga. O 18:00 Lecha rozegra swój pierwszy mecz w rozgrywkach T-Mobile Ekstraklasy. Poznańska drużyna zmierzy się z beniaminkiem – Łódzkim Klubem Sportowym. Jak zaprezentują się oba zespoły? Tego dowiemy się już niedługo…
Felietonów o transferowej karuzeli ciąg dalszy. Tym razem na tapetę weźmiemy trzy kolejne zespoły, w tym Zagłębie Lubin, które swoimi ruchami transferowymi pokazało, że chciałoby awansować do europejskich pucharów.
Już jutro o godzinie 18:00 Lech rozegra swoje pierwsze spotkanie ligowe w rundzie jesiennej. Będzie to też pierwsze spotkanie w T-Mobile Ekstraklasie. Jak do tego meczu i do przeciwnika podchodzi trener oraz jak będzie wyglądał skład meczowy? Między innymi na te pytania odpowiadał dzisiaj Jose Mari Bakero. Zapraszamy do lektury.
Początek sezonu 2011/12 Ekstraklasy zbliża się wielkimi krokami. Wszystkie kluby starały się skompletować kadrę, z którą chcą walczyć o Mistrzostwo Polski. I właśnie kadrami – a właściwie letnimi transferami – zajmiemy się w tej serii felietonów.
Po jedenastu miesiącach dominacji Lecha, w czerwcu najbardziej medialna w T‑Mobile Ekstraklasie stała się Polonia Warszawa. O „Czarnych Koszulach” ukazało się najwięcej publikacji w prasie i internecie. Drugie miejsce zajęła Wisła Kraków, a trzecie Lech Poznań – wynika z badania POLSKA PIŁKA przeprowadzonego przez „PRESS-SERVICE”.