Duża rywalizacja na środku pola spowodowała, że któryś z pomocników musi odejść z klubu. Wybór padł na Jana Zapotokę, jednak w klubie nadal wiążą z nim nadzieje, dlatego Słowaka prawdopodobnie wypożyczą. Pomocnik ma wrócić do swojej ojczyzny.
Autor: Karol Jałowiec
Większość kibiców „Kolejorza” odlicza już pewnie dni do powrotu na Bułgarską. Do rozpoczęcia rundy wiosennej zostało już naprawdę niewiele czasu, a ostatnio największe emocje dotyczyły transferów. Myślę jednak, że wszyscy nadal mają w pamięci mecze LE, w których Lechici pokazali klasę. Może więc warto przypomnieć sobie mecze Lecha z Juventusem i Manchesterem City i… przeżyć to jeszcze raz!
Kilka dni temu Lechici wrócili z pierwszego zgrupowania przed rundą wiosenną. Ryszard Kuźma podsumował pobyt w Hiszpanii.
W mediach cały czas trwa debata dotycząca zachowania kibiców Lecha podczas meczu kadry. Wczoraj wieczorem Stowarzyszenie „Wiara Lecha” opublikowało oświadczenie, a dzisiaj ponownie odniosło się do sytuacji na specjalnie zwołanej konferencji prasowej.
Po powrocie Lecha z Hiszpanii miała wyjaśnić się przyszłość Sougou w kontekście ewentualnej zmiany klubu przez tego zawodnika. – Doszliśmy do wniosku, że więcej transferów w tym okienku już nie przeprowadzimy – przyznał na łamach „Głosu Wielkopolskiego” Marek Pogorzelczyk. Oznacza to, że „Kolejorz” skompletował już kadrę na rundę wiosenną.
Po odejściu Sławomira Peszki do FC Koln, Jacek Kiełb wydaje się być jego naturalnym następcą. Mimo problemów ze zdrowiem, przez które stracił część rundy, udało mu się pokazać kibicom z dobrej strony.
Pod koniec zeszłego tygodnia dziennikarz „Gazety Wyborczej” opublikował artykuł „Pierwszy kibol RP”. Opisał w nim zajście podczas którego Litar, prezes Stowarzyszenia „Wiara Lecha” opluł jedną z osób, która znalazła się na trybunach przed meczem reprezentacji Polski z Wybrzeżem Kości Słoniowej. „Wiara Lecha” opublikowała oświadczenie, w którym odnosi się do sytuacji oraz całego zajścia.
Przed obecnym sezonem Ivan Djurdjević zapowiadał, że ten będzie jego ostatnim, w piłkarskiej karierze. Serb rozpoczął kursy trenerskie. Działacze Lecha już od jakiegoś czasu powtarzali, że dobrze byłoby mieć takiego trenera w swoim sztabie szkoleniowym.
Wczoraj piłkarze poznańskiego Lecha wrócili z pierwszego zimowego zgrupowania. Na Półwysep Iberyjski wyjechało dwudziestu czterech graczy. W trakcie dołączył jeszcze nowy napastnik – Vojo Ubiparip. W Hiszpanii Lechici rozegrali pięć meczów kontrolnych.
Wczoraj wieczorem zawodnicy „Kolejorza” wrócili z trwającego dwa tygodnie zgrupowania w hiszpańskiej Esteponie. Podopieczni Jose Mari Bakero w trakcie obozu rozegrali pięć gier kontrolnych. Już w sobotę wyjadą na kolejne, tym razem do tureckiego Belek.