Manuel Arboleda wyleczył już uraz i dziś już trenował normalnie z pierwszym zespołem. Wczoraj, podczas gdy Lechici grali z Hajdukiem Split, Kolumbijczyk trenował indywidualnie. Dziś jednak był już do dyspozycji trenera Bakero.
Autor: Karol Jałowiec
W dzisiejszym meczu Lech Poznań zaledwie zremisował z Hajdukiem Split 1:1. Bramkę dla „Kolejorza” z rzutu karnego zdobył Semir Stilić. To drugi sparing, jaki gracze mistrza Polski rozegrali podczas zgrupowania w Belek.
Trzech piłkarzy Lecha zagrało we wczorajszym meczu reprezentacji Polski z Mołdawią. Wołąkiewicz, Kikut oraz Wojtkowiak wespół z Celebanem tworzyli linie defensywną przez pełne 90 minut. Podopieczni Franciszka Smudy wygrali 1:0 po bramce Plizgi w 15. minucie spotkania.
Rafał Murawski jest ostatnim transferem „Kolejorza” tej zimy. Pomocnik do Poznania wrócił po półtorej sezonu. Bogatszy o doświadczenia piłkarz ma pomóc Lechowi w walce o najwyższe ligowe cele.
Według pierwotnych planów Lech miał dzisiaj rozegrać sparing z Hajdukiem Split, ale ostatecznie o godzinie 17 rozpoczęło się spotkanie z Steauą Bukareszt. „Kolejorz” pokonał Rumunów 2:1. Bramki dla mistrza Polski zdobyli Rudnevs i Kriwiec.
Sporting Braga pokonał, w spotkaniu ligi portugalskiej, Maritimo 2:1. Bramki dla przeciwnika „Kolejorza” w Lidze Europy zdobyli Barbosa oraz Custodio. Po tym spotkaniu podopieczni Domingosa José Paciência Oliveiry mają 27 punktów i zajmują 5. miejsce.
Podczas zgrupowania reprezentacji w Portugalii kontuzji nabawił się Tomasz Bandrowski. Pomocnik Lecha jutro miał wystąpić w wyjściowym składzie podczas meczu z Mołdawią. Jego występ w tym spotkaniu jest jednak wykluczony.
Ponad trzy miesiące temu, na City of Manchester Stadium „The Citizens” podejmowali Lecha Poznań. Zawodnikom „Kolejorza” nie udało się (w tamtym meczu) sprawić niespodzianki i dać we znaki tamtejszym fanom. Czego nie zrobili piłkarze – zrobili kibole.
Dzisiaj Lech Poznań wyjechał na swoje drugie zimowe zgrupowanie. Tym razem Lechici udali się do dobrze znanego sobie, tureckiego Belek. Udało się tam 24 zawodników. Szóstka ma aktualnie swoje zobowiązania reprezentacyjne.
Jutro zawodnicy Lecha rozpoczną ostatni etap przygotowań do rundy wiosennej. Przez najbliższe dziesięć dni będą szlifować formę podczas obozu w tureckim Belek. W trakcie zgrupowania rozegrają cztery mecze kontrolne.