06.10.2023, g. 20:30
PKO BP Ekstraklasa
Lech Poznań vs Puszcza Niepołomice
Do meczu pozostało:
4dn.13godz.19min.
11.30 X5.50 212.00 Odbierz 630 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo

Pawłowski: Zaczęliśmy cieszyć się piłką

Pawłowski: Zaczęliśmy cieszyć się piłką

Do koń­ca piłkarskiego roku Lech ma do roze­gra­nia dwa spotka­nia ligowe. Kole­jorz jest na fali wznoszącej. W sobot­nie popołud­nie pokon­ał w Kiel­cach miejs­cową Koronę 1:0 po bram­ce Kaspra Hamalainena.

Od cza­su prze­ję­cia Lecha Poz­nań przez tren­era Jana Urbana minęło kil­ka tygod­ni. Od tego momen­tu mis­trz Pol­s­ki wygrał sześć meczów, dwa zremisował i nie odniósł żad­nej poraż­ki. - Dużo radoś­ci jest ter­az w naszej grze, zaczęliśmy cieszyć się piłką i to przynosi efekt. To ma duży wpływ na naszą psy­chikę i na pewno ter­az jest już dużo lep­iej – przyz­na­je po meczu w Kiel­cach Szy­mon Pawłowski.

W poprzed­nim sezonie obrona Kole­jorza była nie do prze­jś­cia. Do tej pory lechi­ci stra­cili 23 bram­ki, w tym zaled­wie cztery za kadencji nowego szkole­niow­ca. — Jeśli wygry­wa się ileś meczów z rzę­du to na pewno jest lep­iej. W głowie mamy to, żeby nie stracić bram­ki. To jest tak boja, że jak mam ter­az kil­ka meczów z rzę­du bez poraż­ki to czu­je­my się ter­az pewniej. Ter­az to wyglą­da dobrze – zaz­nacza lewoskrzy­dłowy mis­trza Polski.

Coś drgnęło w drużynie Kole­jorza. Zespół gra o wiele lep­iej niż przed miesiącem. Kole­jor­zowi nie szło w Ekstrak­lasie, pomi­mo awan­su do fazy grupowej Ligi Europy i kole­jnych etapów Pucharu Pol­s­ki. — Ciężko stwierdz­ić, kiedy nasza zła pas­sa się zaczęła. To trze­ba by było przysiąść i przeanal­i­zować – oce­nia Pawłowski.

Tren­er Urban objął drużynę Lecha Poz­nań w październiku, pod­czas prz­er­wy reprezen­ta­cyjnej. Rotac­ja – to odróż­nia nowego szkole­niow­ca Kole­jorza od jego poprzed­ni­ka, tren­era Macie­ja Sko­rży. — Piłkarsko się nie zmie­nil­iśmy. Za tren­era Sko­rży też gral­iśmy dobrą piłkę w tam­tym sezonie. Cza­sem tak bywa. Ter­az gramy lep­iej, wygry­wamy i to jest najważniejsze – komen­tu­je pomoc­nik. — Naszym celem w każdym spotka­niu są trzy punk­ty i bycie w pier­wszej ósem­ce do koń­ca roku – kończy.

Kursy na mecze Lecha

Brak spotkań

Kursy bukmacherskie Ekstraklasa

Brak spotkań

Następny mecz

Ostatni mecz

Mecze Ekstraklasy

Tabela Ekstraklasy (gr. mistrzowska)

Tabela Ekstraklasy

Strzelcy Ekstraklasy

Archiwum newsów

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.