02.04.2023, g. 17:30
PKO BP Ekstraklasa
Lech Poznań vs Pogoń Szczecin
Do meczu pozostało:
13dn.2godz.45min.
12.11 X3.4 23.3 Odbierz 630 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo

Zapowiedź meczu: Wypada zacząć odrabiać straty

Dzisi­aj o 18:45 na boisko przy Buł­garskiej wybieg­ną drużyny Lecha Poz­nań i Polonii Warsza­wa. Spotkanie, które pier­wot­nie miało zostać roze­grane we wrześniu w związku z otwar­ciem sta­dionu i kon­certem Stin­ga zostało prze­sunięte na listopa­da.  Nikt chy­ba nie przy­puszczał, że do tego cza­su “Kole­jorz” na kra­jowym pod­wórku tak bard­zo da się pogrążyć.

W tej chwili zna­j­du­je się on na miejs­cu spad­kowym i kole­jny raz chy­ba nikt nie wyobraża sobie, że ten mecz prze­gra. Tak jed­nak mówimy przed każdym spotkaniem i sytu­ac­ja zaczy­na być iry­tu­ją­ca. Dla Jose Mari Bakero dzisiejsze spotkanie będzie zderze­niem z poz­nańską codzi­en­noś­cią, bo o ile na meczach Ligi Europe­jskiej mamy na try­bunach kom­plet to w spotka­ni­ach ligowych frek­wenc­ja jest zde­cy­dowanie niższa.

Tren­er Lecha nie będzie mógł w dal­szym ciągu sko­rzys­tać z usług Tom­ka Bandrowskiego, który już wró­cił do gry i ryt­mu mec­zowego, ale jego sytu­ac­ja ponown­ie się skom­p­likowała i wys­tępy w tym roku sto­ją pod znakiem zapy­ta­nia. W osiem­nast­ki mec­zowej powin­ni wró­cić Luis Hen­riquez, a także Manuel Arbole­da. Być może zna­jdzie się w niej powołany na mecz z WKS Grze­gorz Wojtkowiak, który od cza­su fer­al­nego spotka­nia z Juven­tusem w Turynie leczył uraz.

Paweł Janas będzie mógł po kon­tuzji sko­rzys­tać z usług Euze­biusza Smo­lar­ka. Wszys­tko jed­nak wskazu­je na to, że zacznie on mecz na ław­ce rez­er­wowych. Na ostat­nim treningu przed meczem z Lechem szkole­niowiec “Czarnych Koszul” zarządz­ił roze­granie gier­ki, w której praw­dopodob­nie odsłonił kar­ty na dzisiejsze spotkanie:
Przy­rows­ki — Tosik, Pietrasi­ak, Jodłowiec, Brzys­ki — Mierze­jew­s­ki, Trał­ka, Bruno, Andreu, Gan­car­czyk — Sobiech.

Arbi­trem głównym meczu będzie Tomasza Mikul­s­ki, który ostat­nie spotkanie z udzi­ałem “Kole­jorza” prowadz­ił w maju 2009 roku, gdy Lech zdoby­wał w Chor­zowie Puchar Pol­s­ki. W poprzed­nim sezonie, a także tym obec­nym nie sędziował spotkań mis­trza Pol­s­ki. W 2. kole­jce tego sezonu Mikul­s­ki był arbi­trem meczu Polonii Warsza­wa z Legią, które zakończyło się zwycięst­wem, wtedy jeszcze podopiecznych Bakero 3:0.

Początek meczu u 18:45. Trans­mis­ja na Canal + Sport, Radio Merkury.

Kursy na mecze Lecha

Brak spotkań

Kursy bukmacherskie Ekstraklasa

Piast Gliwice - Górnik Zabrze

PKO BP Ekstraklasa

01/04/2023 / 02:00

Następny mecz

Ostatni mecz

Mecze Ekstraklasy

Tabela Ekstraklasy (gr. mistrzowska)

Tabela Ekstraklasy

Strzelcy Ekstraklasy

Archiwum newsów

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.