27.01.2023, g. 20:30
PKO BP Ekstraklasa
Stal Mielec vs Lech Poznań
Do meczu pozostało:
0dn.2godz.38min.
13.45 X3.50 22.10 Odbierz 630 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo

Rząsa: Czeka nas ciężka przeprawa

Rząsa: Czeka nas ciężka przeprawa

W sobotę lechi­ci zmierzą się z Zaw­iszą Byd­goszcz. Byd­goszczanie, którzy pla­su­ją się na ostat­nim miejs­cu w tabeli, wios­ną nie stra­cili jeszcze wola.

Poz­na­ni­a­cy w ciągu tygod­nia zagra­ją trzy mecze. W sobotę z Zaw­iszą, w środę ze Zniczem, a w niedzielę z Legią – Najważniejsze spotkanie czeka nas już ter­az z Zaw­iszą Byd­goszcz, który jest w doskon­ałej dys­pozy­cji na wios­nę. Czeka nas cięż­ka przeprawa, więc cały mikro­cykl jest poświę­cony tylko i wyłącznie mec­zowi w Byd­goszczy. Pamię­tamy jak najbardziej o spotka­ni­ach ze Zniczem Pruszków i Legią Warsza­wa – mówi tren­er Rząsa

Klub z Byd­goszczy w tym sezonie prezen­tu­je się poniżej oczeki­wań, przez co zimową prz­er­wę zakończył za ostat­nim miejs­cu w tabeli. Na wios­nę, po wielu roszadach w składzie, nie stra­cili jeszcze bram­ki – Są zaskocze­niem jest dla wszys­t­kich, którzy skazy­wali Zaw­iszę Byd­goszcz na abso­lut­ną degradację. Chwała im za to, że potrafili się pod­nieść, a w pier­wszych meczach pokaza­li, że mogą wygrać, prezen­tu­jąc solid­ny fut­bol, a do tego nie tracąc jeszcze żad­nej bram­ki. Jedziemy z myślą zdoby­cia trzech punk­tów. Szanu­je­my prze­ci­wni­ka i ich doko­na­nia wiosenne, patrzymy na nich właśnie z tej per­spek­ty­wy. Nie ma co ich porówny­wać do jesieni. Jesteśmy Lech Poz­nań i z poczu­cia włas­nej siły liczymy na to, że stworzymy więcej sytu­acji pod­bramkowych i je wykorzystamy.

W ostat­niej kole­jce byd­goszczanie wygrali pier­wszy mecz na wyjeździe, a pokon­ali krakowską Wisłę – Widzi­ałem ich mecz na żywo prze­ci­wko Wiśle Kraków. Imponowała mi orga­ni­za­c­ja gry w defen­sy­wie, choć­by Pawłowskiego, który wydawało się, że będzie zawod­nikiem nies­fornie bie­ga­ją­cym po skrzy­dle, ale przez 90 min­ut bard­zo dobrze wykony­wał swo­je zada­nia tak­ty­czne. Chwała tren­erowi Rumakowi za to, że potrafił tak zjed­noczyć zespół i przy­go­tować go do rundy wiosen­nej. Anal­izu­je­my ich grę i wyciągamy wnios­ki, dlat­ego mam nadzieję, że sytu­acje stwor­zone w Byd­goszczy zamien­imy o bram­ki – przyz­na­je asys­tent Macie­ja Skorży.

Lech i Zaw­isza to jedyne zespoły, które wios­ną jeszcze nie prze­grały. Jakie więc będzie sobot­nie star­cie tych dwóch drużyn? – Będąc Lechem Poz­nań zazwyczaj gramy mecze, w których druży­na prze­ci­w­na wyco­fu­je się, chce ode­brać piłkę i kon­trataku­je. Takiego sce­nar­iuszu może­my spodziewać się w Byd­goszczy, dlat­ego sku­pi­amy się na cier­pli­wym budowa­niu akcji od tyłu i wykańczaniem akcji w ofensywie.

Kursy na mecze Lecha

Stal Mielec - Lech Poznań

PKO BP Ekstraklasa

28/01/2023 / 01:00

Kursy bukmacherskie Ekstraklasa

Miedź Legnica - Radomiak Radom

PKO BP Ekstraklasa

27/01/2023 / 18:00

Stal Mielec - Lech Poznań

PKO BP Ekstraklasa

28/01/2023 / 01:00

Widzew Łódź - Pogoń Szczecin

PKO BP Ekstraklasa

28/01/2023 / 15:00

Cracovia Kraków - Górnik Zabrze

PKO BP Ekstraklasa

28/01/2023 / 15:00

Lechia Gdańsk - Wisła Płock

PKO BP Ekstraklasa

28/01/2023 / 15:00

Następny mecz

Ostatni mecz

Mecze Ekstraklasy

Tabela Ekstraklasy (gr. mistrzowska)

Tabela Ekstraklasy

Strzelcy Ekstraklasy

Archiwum newsów

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.