Lech Poznań zremisował na wyjeździe z Cracovią 1:1. Bramkę dla poznaniaków zdobył Lasse Nielsen.
Autor: Karol Jałowiec
Już dziś, o 20:30 Lech Poznań zmierzy się na wyjeździe z Cracovią. Będzie to pojedynek 20. kolejki Lotto Ekstraklasy.
Spotkanie z Cracovią będzie dla ostatnim ligowym pojedynkiem Kolejorza w tym roku kalendarzowym. Wszyscy liczą na to, że poznaniacy nie będą mieli problemu, by pokonać krakowską drużynę i przywiozą do Poznania komplet punktów.
Zwycięstwo Kolejorza z Koroną Kielce zakończyło epokę Finów w Lechu Poznań. Najpierw ze szwedzkiego Djurgardens IF przyszedł Kasper Hamalainen, który rozstał się z Poznaniem, delikatnie mówiąc, w sposób niesmaczny po 3 latach. Taki sam okres czasu przy Bułgarskiej spędził Paulus Arajuuri, który do Lecha zawitał rok po Hamalainenie z innego szwedzkiego zespołu – Kalmar FF. Rosły blondyn wypełnił kontrakt w Lechu i od nowego roku występować będzie w barwach duńskiego Broendby Kopenhaga. W niebiesko-białych barwach wystąpił 82-krotnie i solidnie przyczynił się do zdobycia mistrzostwa Polski w sezonie 2014/2015.
Lech Poznań pokonał Koronę Kielce po golu Dawida Kownackiego, który w drugiej połowie pojawił się na boisku. Pierwszy raz w tym sezonie szkoleniowiec poznańskiej Lokomotywy postawił na grę dwoma napastnikami. – Trener chciał bardziej wzmocnić atak i postawił na drugiego napastnika. Wyszło nam to na dobre, bo Dawid dobrze się odnalazł w polu karnym i ładnym strzałem pokonał bramkarza. – powiedział po meczu Marcin Robak.
W ostatnim meczu w tym roku przed własną publicznością Kolejorz pokonał Koronę Kielce 1:0 po golu Dawida Kownackiego.
We wczorajszym meczu gorąco było nie tylko na boisku, ale też na trybunach.
Dzięki pokonaniu w tej kolejce Lotto Ekstraklasy Korony Kielce 1:0 Kolejorz awansował już na czwartą pozycję w ligowej tabeli. Cieszy fakt, że pomimo zaciętego spotkania Lechici potrafili przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść, tym samym zapewniając swoim kibicom dobry humor na zbliżający się tydzień. Zapraszamy do zapoznania się z ocenami wystawionymi przez nas po tym spotkaniu.
Kolejorz wygrał z Koroną Kielce 1:0. Bramkę dla poznaniaków zdobył wprowadzony w 71. minucie na boisko Dawid Kownacki.
Dziś, o 15:30 Lech Poznań zmierzy się z Koroną Kielce w ramach 19. kolejki Lotto Ekstraklasy. Będzie to ostatni mecz przy Bułgarskiej rozegrany w tym roku.