Już dziś, o 18:00 Lech Poznań zmierzy się w Białymstoku z Jagiellonią. Spotkanie odbędzie się w ramach 18. kolejki Lotto Ekstraklasy.
Autor: Karol Jałowiec
Za nami pierwszy dzień Lech Cup. Zobaczcie co działo się w sobotę w poznańskiej Arenie.
W sobotni poranek rozpoczął się w poznańskiej hali Arena turniej Lech Cup – jeden z największych turniejów piłki młodzieżowej w Europie.
Jak co roku, Lech Poznań i głodni wiedzy trenerzy piłki nożnej z całej Polski opanowali poznańską Arenę. Ponad tysięczną widownię nowinek nauczało w sumie dziewięciu prelegentów zarówno z Polski jak i z czołowych akademii piłkarskich Europy. Narodowy Model Gry przedstawił Marcin Dorna, o strukturze Akademii Lecha Poznań opowiadał Rafał Ulatowski, a najważniejsze aspekty w procesie szkolenia zawodnika przeanalizował Paulo Leitao – gwiazda tegorocznej konferencji.
W trakcie Lech Conference w jednej z sal odbyła się również konferencja prasowa szkoleniowca pierwszej drużyny Kolejorza – Nenada Bjelicy. Chorwacki trener odpowiadał na pytania dotyczące głównie niedzielnego meczu z Jagiellonią Białystok. Lech zagra cztery dni po pucharowym starciu z Wisłą, natomiast Jaga miała więcej czasu na przygotowanie, bo w Pucharze Polski już nie występuje.
Wczoraj Abdul Aziz Tetteh przedłużył umowę z Poznańską Lokomotywą. Nowa obowiązywać będzie do czerwca 2020 roku.
Lech Poznań wygrał w środę z Wisłą Kraków i awansował do półfinału Pucharu Polski. Gra podopiecznych Nenada Bjelicy w pierwszej połowie była bardzo dobra, jednak w drugiej pozostawiała wiele do życzenia.
Defensywny pomocnik przedłużył umowę z Kolejorzem do 2020 roku.
Kolejorz pokonał wczoraj Wisłę Kraków przy Reymonta i awansował do półfinału Pucharu Polski, w którym spotka się z Pogonią Szczecin.
Wczoraj w Krakowie Kolejorz pokonał Biała Gwiazdę 4:2 i awansował do półfinału Pucharu Polski. Do siatki trafiali Marcin Robak, Maciej Makuszewski, Darko Jevtić oraz Radosław Majewski.