Dziś w Warszawie odbyło się losowanie drabinki Pucharu Polski. Kolejorz poznał swoich rywali aż do meczów półfinałowych. W tej edycji Pucharu Polski dojdzie do kilku zmian. Mianowicie przy dwóch drużynach z tej samej klasy rozgrywkowej na etapie 1/8 oraz 1/4 gospodarzy wyłoni losowanie. Również pary półfinałowe zostaną rozlosowane. W 1/16, czyli już niedługo Kolejorz zmierzy się ze zwycięzcą pary Rodło Kwidzyn/Olimpia Grudziądz. W połówce Lecha znalazły się takie zespoły jak Wisła Kraków, Podbeskidzie Bielsko-Biała czy też Pogoń Szczecin. Pierwsze mecze odbędą się 11/12.sierpnia.
Autor: Karol Jałowiec
Przed meczem rewanżowym piłkarze z Bośni zapowiadali walkę oraz to, że stać ich na odrobienie strat. Szybko pomysł ten wybił im z głowy Barry Douglas – Byliśmy przygotowani na walkę, wiedzieliśmy, że Bośniacy będą chcieli odrobić straty, ale od początku chcieliśmy narzucić swój styl gry i wygrać to spotkanie. Udało się, zrealizowaliśmy nasz plan, wygraliśmy dwa spotkania i gramy dalej – mówił po meczu Szymon Pawłowski. W szóstej minucie po faulu na Łukaszu Trałce sędzia podyktował rzut wolny, który na bramkę zamienił szkocki obrońca – Szybko strzeliliśmy bramkę i praktycznie wybiliśmy im wszystkie argumenty z głowy. Na pewno dojrzeliśmy jako…
Douglas już w 6. minucie dał prowadzenie Lechowi w rewanżowym spotkaniu II rundy eliminacji do Ligi Mistrzów i tym samym potwierdził wyższość nad przyjezdnymi z Sarajewa. Za tydzień ciąg dalszy drogi do fazy grupowej Ligi Mistrzów. A teraz zapraszamy na zapoznanie się z naszą oceną piłkarzy, którzy wystąpili we wczorajszym spotkaniu. Burić – 6 Przez pierwszą połowę Jasmin nie miał za dużo do roboty. Kilka niewymagających interwencji, jeden strzał, przy którym musiał się trochę wyciągnąć… i tyle. Spotkanie, o jakim każdy bramkarz marzy. Kędziora – 5 Dobrze podłączał się do akcji ofensywnych. Jego zagrania były dokładne i co ważniejsze przemyślane.…
Wczoraj lechici po raz drugi pokonali FK Sarajewo i awansowali do trzeciej rundy kwalifikacji Ligi Mistrzów, w której zmierzą się z FC Basel.
Zapraszamy do zapoznania się z wypowiedziami trenerów po meczu Lech Poznań – FK Sarajewo. Poznaniacy wygrali 1:0 i awansowali do kolejnej rundy.
W rewanżowym spotkaniu 2. rundy kwalifikacyjnej Ligi Mistrzów Lech Poznań pokonał 1:0 FK Sarajewo. Bramki dla Kolejorza strzelali Barry Douglas. Triumfując nad Bośniakami poznaniacy przypieczętowali awans do trzeciej rundy.
Dziś o 20:45 na boisko przy INEA Stadionie wybiegną zarówno lechici jak i gracze bośniackiego FK Sarajewo. Stawką meczu jest awans do trzeciej rundy kwalifikacji Ligi Mistrzów.
Już dziś podopieczni Macieja Skorża rozegrają rewanżowy mecz z FK Sarajewo. Jak mówi opiekun lechitów – To najważniejszy mecz w roku.
W poniedziałek wieczorem drużyna FK Sarajewo zameldowała się w poznańskim hotelu Andersia. Przeciwnicy Lecha z 2.rundy eliminacji Ligi Mistrzów musieli odbyć długą 13-godzinną podróż. Bośniacy lecieli bowiem przez Stambuł do Berlina, by stamtąd przyjechać autokarem do Poznania.
Przed Kolejorzem trudno okres. Lechitów czekają mecze co trzy dni, a jakby tego było mało, zespół prowadzony przez trenera Skorżę nękają kontuzje.