– O moim występie z Zagłębiem zadecyduje trener. Ja jestem gotowy do gry od dłuższego czasu. Zagrałem w kilku meczach, w Młodej Ekstraklasie czy sparingach. Na pewno nie jestem w wysokiej formie, ale całkiem przyzwoitej, co staram się udowadniać na treningach – przyznaje Marcin Kikut.
Autor: Karol Jałowiec
Dziś zawodnicy Lecha Poznań włączyli się w akcję „Szlachetna Paczka”, która od 2001 roku realizowana jest przez Stowarzyszenie Wiosna. Głównym jej założeniem jest idea przekazywania bezpośredniej pomocy. W Szlachetnej Paczce darczyńcy odpowiadają na potrzeby osób najbardziej ubogich ze swojego miasta lub okolicy.
– Jeśli mógłbym opisać go trzema słowami, byłyby to ambicja, pracowitość, pokora. Niesamowity chłopak. Nie cierpi ławki rezerwowych. Zawsze chce grać. Zżera go ambicja. Jakby mógł, siedziałby w klubie cały dzień – ocenia Jacka Kiełba, Marek Motyka, były trener zawodnika.
Wczoraj rano piłkarze Lecha Poznań, Dimitrije Injac i Ivan Djurdjević, wspólnie z kibicami „Kolejorza” gościli na oddziale dziecięcym szpitala przy ul Szpitalnej, gdzie rozdawali dzieciom szaliki, a także drobne upominki związane z Lechem. To część akcji „Niebiesko-Biały Mikołaj” od trzech lat organizowanej przez Stowarzyszenie „Wiara Lecha”.
– Gdy usłyszałem „MY wierzymy tylko w KKS” autentycznie łzy napłynęły mi do oczu, poczułem że jestem częścią jednej wielkiej rodziny. Od tamtego czasu już wiedziałem gdzie moje miejsce – mówi w rozmowie z LechNews.pl, raper Evtis, przez kibiców Lecha kojarzony z muzycznej twórczości poświęconej właśnie „Kolejorzowi”. Zapraszamy do lektury tego wywiadu.
Tak, jak w ostatnich kolejkach najlepsi strzelcy swoich drużyn zawodzili, tak w tej – dali popis swoich umiejętności. Odblokował się wreszcie Artiom Rudnev, swój dorobek poprawił Danijel Ljuboja, a do czołówki po hat-tricku dołączył Edgar Cani.
Cała czołówka solidarnie wygrała swoje mecze i w czubie tabeli zachowany został status quo. Najciekawszym wydarzeniem kolejki było przełamanie się Lecha ii wysokie zwycięstwo na Łódzkim KS-em. Podobać mógł się również hattrick Edgara Caniego z Polonii Warszawa.
W dzisiejszych zajęciach na Bułgarskiej wzięli już udział Marciano Bruma i Manuel Arboleda, którzy dość nieoczekiwanie wypali z kadry na mecz z ŁKS-em Łódź. Gorzej wygląda sytuacja Huberta Wołąkiewicza. Ten nadal pracuje indywidualnie i jego występ w spotkaniu z Zagłębiem Lubin jest zagrożony.
Cracovia wydostała się (przynajmniej do czasu zakończenia dzisiejszego meczu Zagłębie z Legią) z miejsca spadkowego w T-Mobile Ekstraklasie. Pomógł w tym punkt zdobyty w Kielcach, po bezbramkowym remisie z tamtejszą Koroną.
Nie pierwszy raz zdarza się, że wyniki zespołu nie zadowalają kibiców. Tak było rok temu, dwa lata temu. W każdym sezonie „Kolejorz” zmaga się z jakimś kryzysem. Ten jednak najbardziej odbił się na frekwencji. Od czasów wejścia do Lecha holdingu Amica, tak słabej frekwencji jak wczoraj na meczu nie było.