Borussia Mönchengladbach wczoraj zapewniła sobie utrzymanie w Bundeslidze i prawdopodobnie w najbliższym czasie złoży ofertę kupna Semira Stilica. Zdaniem niemieckich mediów opiewać ona będzie na 1,5 mln euro. Bośniak otrzymał wolną rękę w kwestii poszukiwania sobie nowego klubu, nie wiadomo jednak czy propozycja Borussii zostanie zaakceptowana.
Autor: Karol Jałowiec
Aleksander Tonew jest blisko podpisania kontraktu z Lechem Poznań. Bułgar uczyni to prawdopodobnie w najbliższych dniach. Wczoraj rozegrał ostatnie spotkanie w swoim klubie, CSKA Sofia i pożegnał się z kibicami. Piłkarze, zdaniem lokalnych mediów, miał kosztować „Kolejorza” ok. 500 tys. euro.
Choć walka o koronę Króla Strzelców rozstrzygnie się dopiero w ostatniej kolejce, to nie możemy powiedzieć, że jest to efekt wspaniałych umiejętności snajperów występujących w polskiej Ekstraklasie, a raczej ich niemocy strzeleckiej i kontuzji, które wielu z nich przeszkodziły zapewne w zdobyciu więcej bramek w lidze.
Przedostatnia kolejka przebiegła pod hasłem wielu bramek, w tym kilku pięknych, ładnych akcji, wielu emocji i heroicznej walki o utrzymanie i grę w europejskich pucharach. A co wiemy na kolejkę przed końcem? Na dobrą sprawę… nic!
ŁKS Łódź i Podbeskidzie Bielsko-Biała zapewniły sobie dzisiaj awans do Ekstraklasy. Na trzy kolejki przed końcem poznaliśmy więc dwa najbardziej interesujące kibiców Lecha rozwiązania na zapleczu Ekstraklasy. ŁKS pokonał pewnie GKS Katowice 3:0. a Podbeskidzie wygrało z Sandecją 2:0.
Dzięki zwycięstwu w Bytomiu, a także innych wynikach w dzisiejszych meczach Ekstraklasy, Lech nadal zachował matematyczne szanse na grę w europejskich pucharach. Jednak aby tak się stało, musi w ostatniej kolejce liczyć na porażkę Jagiellonii Białystok, a także przynajmniej remisy Lechii Gdańsk i Widzewa Łódź.
Wynik ostatniego meczu ligowego Lecha sprawił, że ten w tym sezonie nie gra już o nic. Szanse na awans do europejskich pucharów są czysto iluzoryczne, więc trudno oczekiwać, że ostatecznie „Kolejorz” zagra w przyszłym roku w Lidze Europy. Do końca sezonu pozostały jednak dwa mecze, które mimo wszystko trzeba rozegrać.
Zapraszamy do zapoznania się z filmem przygotowanym przez Stowarzyszenie „Wiara Lecha”, w którym to prezentuje ono dzień meczu przeciętnego kibica. W poniższym newsie można zobaczyć ten materiał wideo, który powstał przy współpracy z firmą „Ostro-Video”.
Dzień przed meczem z Lechem Poznań, władze Polonii Bytom podjęły decyzję o zwolnieniu szkoleniowca swojego zespołu. Roberta Góralczyka na stanowisku trenera pierwszej drużyny zastąpił Dariusz Fornalak, który w ostatnim czasie prowadził GKS Katowice, a przed trzema laty awansował z Polonią Bytom do Ekstraklasy.
Grzegorz Wojtkowiak i Rafał Murawski zostali powołani na towarzyskie spotkania reprezentacji Polski, które ta rozegra na początku kwietnia. Przeciwnikami drużyny prowadzonej przez Franciszka Smudy będą Argentyna (5 czerwca) i Francja (9 czerwca).