07.12.2023, g. 21:00
Puchar Polski
Arka Gdynia vs Lech Poznań
Do meczu pozostało:
4dn.2godz.9min.
14.33 X3.75 21.70 Odbierz 630 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo

Formella: Opuszczenie strefy spadkowej to była kwestia czasu

Formella: Opuszczenie strefy spadkowej to była kwestia czasu

Kole­jorz wygrał wczo­ra­jsze spotkanie z Piastem przy Buł­garskiej 2:0. — Cieszę się przede wszys­tkim ze zwycięst­wa  Lecha. W dobrych humorach chłopa­cy będą mogli trenować , a ja wyjeżdżam na kadrę – mówi  Darek Formel­la, zdoby­w­ca pier­wszej bram­ki dla Lecha.

Zmi­any Jana Urbana pod­czas wczo­ra­jszego spotka­nia okaza­ły się strza­łem w dziesiątkę. W drugiej połowie na boisku pojaw­ili się Dar­iusz Formel­la i Maciej Gajos, którzy zdobyli po golu. — Udało się mi i Maćkowi Gajosowi zdobyć bramkę, co pokazu­je, że nie tylko jede­nastkę mamy sil­ną w Lechu, ale ogól­nie drzemie w nas ogrom­ny potenc­jał, w zawod­nikach, którzy nawet nie są w osiem­nastce mec­zowej. To pokazu­je, że jesteśmy sil­ną drużyną.

Dzię­ki temu, że trzy punk­ty zostały w Poz­na­niu lechi­ci opuś­cili stre­fę spad­kową i zaj­mu­ją obec­nie dwu­naste miejsce w ligowej tabeli.  - Wiado­mo, że wyglą­dało to źle, ale opuszcze­nie stre­fy spad­kowej to była kwes­t­ia czasu. 

Zdoby­w­ca pier­wszej bram­ki nie był od początku piłkarzem lewonożnym, jed­nak wczo­raj strzelił gola właśnie tą noga. — Po powro­cie z Arki tren­er wziął mnie do wrzut­ki lewą nogą. Od drugiego czy trze­ciego miesią­ca zosta­je­my po praw­ie każdym treningu i ćwiczymy. Cza­sem nie było żad­nych chłopaków, tylko tren­er stał w polu karnym i ja mu wrzu­całem. Myślę, że jeszcze dwa miesiące temu nie uderza­łbym w taki sposób jak dziś, a tak, to jest dla mnie fajny bodziec i przykład tego, że warto próbować nawet jak nie wychodzi na początku. 

Po zejś­ciu z boiska Radosława Majew­skiego oraz Darko Jevti­cia do stałych frag­men­tów gry pod­chodz­ił właśnie były gracz Arki Gdy­nia. — Za tren­era Sko­rży też cza­sem roz­gry­wałem stałe frag­men­ty.  Gdy jest na boisku Maja to on ma najlepiej ułożoną nogę z nas wszys­t­kich, później tren­er postaw­ił na mnie, a dziś dobrze siedzi­ała ta pił­ka, bo były z moich wrzutek jakieś zagroże­nia – kończy Formel­la.

Kursy na mecze Lecha

Brak spotkań

Kursy bukmacherskie Ekstraklasa

Brak spotkań

Następny mecz

Ostatni mecz

Mecze Ekstraklasy

Tabela Ekstraklasy (gr. mistrzowska)

Tabela Ekstraklasy

Strzelcy Ekstraklasy

Archiwum newsów

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.