03.06.2023, g. 00:40
MLB
Miami Marlins vs Oakland Athletics
Do meczu pozostało:
0dn.18godz.36min.
11.58 X9.40 22.85 Odbierz 630 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo

Jagiellonia — Lech: Sześć bramek w Białymstoku

Jagiellonia — Lech: Sześć bramek w Białymstoku

Prawdzi­wy roller­coast­er miał dziś miejsce w Białym­stoku, gdzie tamte­jsza Jagiel­lonia rywal­i­zowała z Kole­jorzem. Lech prowadz­ił już 2–0, by później prze­gry­wać 2–3. lechit­om udało się jed­nak doprowadz­ić do wyrównania.

Spotkanie rozpoczęli lechi­ci, którzy ostat­nie zwycięst­wo w Białym­stoku odnieśli w… 2013 roku po bram­ce Ger­go Lovrenc­si­ca. Dziś podopieczni Dar­iusza Żuraw­ia dobrze wes­zli w mecz, próbowali prze­drzeć się w pole karne Jagiel­loni. Udało im się to już w 6. min­u­cie. Do pił­ki w narożniku boiska pod­szedł Darko Jevtić, który dośrod­kował w pole karne ide­al­nie na głowę Nikoli Vujadi­novi­ca, który pewnym uderze­niem skierował fut­bolówkę do siat­ki otwier­a­jąc wynik meczu. Gospo­darze błyskaw­icznie chcieli odpowiedzieć.  Pił­ka trafiła do Jesusa Imaza, ten bez ją prob­lemów opanował i uderzył na bramkę Lecha, jed­nak prze­grał poje­dynek z Jas­minem Buriciem. Lech nic nie robił sobie z prób Jagiel­loni i sami pod­wyższyli prowadze­nie. Świet­nie piłkę zagrał z prawego skrzy­dła Maciej Makuszews­ki. Joao Ama­r­al minął obrońców i z bliskiej odległoś­ci pokon­ał Mar­i­ana Kele­me­na. Jeszcze w pier­wszej częś­ci spotka­nia piłkarze Ireneusza Mam­ro­ta zdobyli bramkę wyrównu­jącą. Imaz wypuś­cił sobie piłkę i wpadł w pole karne, gdzie inter­we­niował Boś­ni­ak. W pier­wszej chwili sędzia pokazał żoł­ty kar­tonik piłkar­zowi Jagiel­loni, ale po dłuższej anal­izie VAR podyk­tował rzut karny. To na gola zamienił wspom­ni­any Imaz.

Drugą część meczu obie ekipy zaczęły dość spoko­jnie, ale w 54. min­u­cie gospo­darze wyrów­nali. Bod­vard­son dośrod­kował z lewego skrzy­dła, lechit­om udało się piłkę wybić, ale trafiła pod nogi Kadle­ca, który uderzył moc­no i po zie­mi i pokon­ał Buri­cia, zdoby­wa­jąc pre­mierową bramkę w Ekstrak­lasie. Białos­tocz­canie nie poprzestali na strze­la­niu goli. Po chwili wys­zli nawet na prowadze­nie Ivan Run­je dopadł do pił­ki i przelobował Buri­cia, trafi­a­jąc do siat­ki lechitów. Arbiter odwiz­dał jed­nak pozy­cję spalonę i… podyk­tował rzut karny za faul w polu karnym. Po raz dru­gi do siat­ki trafił Imaz, który na przestrzeni tygod­nia zdobył czwartą bramkę w meczach z Kole­jorzem. Gra przy­jezd­nych zupełnie się posy­pala i to piłkarze Jagiel­loni coraz częś­ciej zna­j­dowali się pod bramką Buricia.

Wynik w meczu wyrów­nał wprowad­zony jeszcze w pier­wszej połowie Timur Zha­la­met­di­nov. Ros­janin otrzy­mał piłkę od innego rez­er­wowego Fil­i­pa March­wińskiego, zmylił Kele­me­na i trafił do siat­ki. Napast­nik mógł ustrzelić dublet. Z łat­woś­cią minął obrońcę Jagiel­loni, ale prze­grał poje­dynek z golkiper­erm gospodarzy.

 

Jagiel­lonia Białys­tok — Lech Poz­nań  3:3 (1:2)

Bram­ki: 42., 64. Imaz, 54. Kadlec, — 6. Vujadi­nović, 21. Ama­r­al, 77. Zhamaletdinov

Żółte kart­ki: 24. Run­je, 50. Böd­vars­son, 90. Bar­tosz Kwiecień — 12. Trał­ka, 26. Tiba, 55. Kostevych, 90, Marchwiński

Jagiel­lonia: Mar­i­an Kele­men – Andrej Kadlec, Ivan Run­je, Zoran Arsenić, Bod­var Böd­vars­son – Marko Pole­tanović, (86. Maciej Twarows­ki) Taras Romanczuk – Mar­tin Koš­tal (78. Jakub Wój­ci­c­ki), Mar­tin Pospisil (74. Bar­tosz Kwiecień), Guil­herme – Jesus Imaz

Lech: Jas­min Burić — Robert Gum­ny, Thomas Rogne, Niko­la Vujadi­nović, Volodymyr Kostevych — Maciej Makuszews­ki, Łukasz Trał­ka, Pedro Tiba (90. Mateusz Skrzypczak), Kamil Jóźwiak — Darko Jevtić  (45. Timur Zamalet­di­nov) — Joao Ama­r­al (74. Fil­ip Marchwiński)

Kursy na mecze Lecha

Brak spotkań

Kursy bukmacherskie Ekstraklasa

Brak spotkań

Następny mecz

Ostatni mecz

Mecze Ekstraklasy

Tabela Ekstraklasy (gr. mistrzowska)

Tabela Ekstraklasy

Strzelcy Ekstraklasy

Archiwum newsów

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.