01.06.2022, g. 16:00
Liga Narodów UEFA
Polska vs Walia
Do meczu pozostało:
4dn.8godz.47min.
11.75 X3.50 24.45 Odbierz 2720 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo

Nikt jak Lech. Wyjazdowy mistrz

lech historiaO seri­ach wyjaz­dowych pisano już wiele, tak samo jak o kom­pro­mi­tu­jącej w meczach przed włas­ną pub­licznoś­cią. Wyda­je się jed­nak, że sta­tus quo jest zachowany. Rywale na Lecha spinali się, gdy przy­jeżdżali na Buł­garską. Robią to nadal, ale już niedłu­go, a może ter­az, zaczną to robić, gdy „Kole­jorz” będzie przyjeżdżał.

Dziesięć meczów wyjaz­dowych, jeden prze­grany, dziewięć wygranych. Jeden zespół w naszej lidze na wyjeździe nie prze­grał — Górnik, ale on częś­ciej remisował. Lech imponu­je, bo wygry­wa. Najczęś­ciej 1:0, ale to wystar­czy. Trzy punk­ty, to trzy punk­ty. Wygrana na wyjeździe jest tak samo waż­na jak u siebie. Jacek Zielińs­ki mógł­by dodać jeszcze, że za styl punk­tów się nie przyz­na­je i ma rację.

Chy­ba już jed­no jest pewne. Żaden zespół w naszej lidze nie wygra dziewię­ciu wyjaz­dowych spotkań w tym sezonie. A Lech nadal może śrubować swój reko­rd. Zostało mu pięć meczów, aby wynik popraw­ić. Przed meczem w Zabrzu żar­towano już, że trzy punk­ty są tak pewne jak kiedyś na Buł­garskiej. Z drugiej strony każ­da seria kiedyś się kończy i mogła właśnie we wczo­ra­jszym meczu. Nikt pre­ten­sji mieć o to by nie mógł. Jak w przy­pad­ku wcześniejszych meczów, które Lech wygry­wał także jed­ną bramką?

Takiego fenomenu jak Lech w Europie nie ma. Prze­jrza­łem najwięk­sze ligi i znalazłem tylko trzy klu­by, które mogły­by z nami rywal­i­zować. Bay­ern Monachi­um jako jedyny, podob­nie jak Lech wygrał dziewięć wyjaz­dowych meczów, ale roze­grał dwanaś­cie. Pozostałe trzy zremisował. Kole­jny­mi zespoła­mi są FC Barcelona: osiem wygranych — trzy remisy — trzy poraż­ki i PSV Eind­hoven: osiem wygranych — trzy remisy — dwie porażki.

Oczy­wiś­cie każ­da z tych drużyn poza niezłą grą na tere­nie rywala dobrze prezen­tu­je się na włas­nym obiek­cie. Wszys­tkie są lid­era­mi w swoich lig­ach. Gdy­by tak udało się to przełożyć na nasze kra­jowe pod­wórko, to nie mielibyśmy powodów do pesymiz­mu. Bo czym będzie zwycięst­wo w Zabrzu, gdy prze­gra się z Bełchatowem?

 

Kursy na mecze Lecha

Brak spotkań

Kursy bukmacherskie Ekstraklasa

Brak spotkań

Następny mecz

Ostatni mecz

Mecze Ekstraklasy

Tabela Ekstraklasy (gr. mistrzowska)

Tabela Ekstraklasy

Strzelcy Ekstraklasy

Archiwum newsów

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.