06.10.2023, g. 20:30
PKO BP Ekstraklasa
Lech Poznań vs Puszcza Niepołomice
Do meczu pozostało:
4dn.9godz.54min.
11.30 X5.50 212.00 Odbierz 630 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo

Przyszli, pograli, poszli: Dimitrije Injac

Przyszli, pograli, poszli: Dimitrije Injac

W kole­jnym odcinku naszego cyk­lu przyszła pora na Dim­itri­je Inja­ca. Który w Lechu grał dwukrot­nie, Najpierw niebiesko-białe bar­wy reprezen­tował w lat­ach 2006–2012, a później 2013–2014.

Injac sportową kari­erę rozpoczął w Vojvo­dinie Novi Sad, a do Poz­na­nia trafił ze Slav­i­ji Sara­je­vo. W boś­ni­ack­iej drużynie pop­u­larny Dima roze­grał pięćdziesiąt meczów i cztery razy wpisał się na listę strzel­ców. W Lechu Ina­jc wys­tąpił łącznie sto pięćdziesiąt sześć razy i dziewię­ciokrot­nie strze­lał bramkę. Kibice na pewno doskonale pamię­ta­ją dwa gole strzelone przez Ser­ba. Tę w finale Pucharu Pol­s­ki strzeloną w 2011 roku w Byd­goszczy oraz trafie­nie prze­ci­wko Man­ches­terowi City rok wcześniej w Lidze Europy. Dima w barwach Kole­jorza wywal­czył kra­jowy puchar (2009) oraz mis­tr­zost­wo Pol­s­ki (2010).

Gol z Man­ches­terem City

Gol w Pucharze Polski 

W 2012 roku wło­darze Lecha Poz­nań postanow­ili nie przedłużać umowy z Injacem i trafił od wów­czas do Polonii Warsza­wa. Nie był tam kluc­zowym zawod­nikiem, wys­tępu­jąc jedynie w sied­miu spotka­ni­ach. Po roku spęd­zonym w stol­i­cy, Serb postanow­ił wró­cić do Poz­na­nia i związać się z Lechem rocznym kontraktem.

- Cieszę się, że znowu jestem tutaj. Chci­ałbym podz­iękować Lechowi i tren­erowi za to, że dostałem szan­sę powro­tu. Chci­ałbym ponown­ie pomóc Lechowi zdobyć mis­tr­zost­wo. To mój ukochany klub w Polsce, taki w którym spędz­iłem najlep­sze lata kari­ery. To ide­alne miejsce dla mnie — mówił po powrocie.dima injac

 

 

Również w Poz­na­niu Dima nie mógł liczyć na reg­u­larne wys­tępy i pełnił rolę jedynie piłkarza rez­er­wowego. Zagrał w ośmiu meczach, ale nie pełnił w zes­pole tak ważnej roli jak kil­ka lat temu. Latem 2014 roku związał się dwulet­nią umową z Widzewem Łódź. W chwili obec­nej kari­era Inja­ca stoi w miejs­cu i sam piłkarz w ostat­nim cza­sie pracu­je jako menag­er. To on sprowadz­ił do Lecha Vladimi­ra Volkova.

Kursy na mecze Lecha

Brak spotkań

Kursy bukmacherskie Ekstraklasa

Brak spotkań

Następny mecz

Ostatni mecz

Mecze Ekstraklasy

Tabela Ekstraklasy (gr. mistrzowska)

Tabela Ekstraklasy

Strzelcy Ekstraklasy

Archiwum newsów

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.