Puchacz wypożyczony do Zagłębia Sosnowiec

Zagłę­bie Sos­nowiec będzie nowym klubem 19-let­niego Tymo­teusza Puchacza. Lechi­ta zostanie wypoży­c­zony do pier­ws­zoligow­ca do czer­w­ca 2019 roku, jed­nak Kole­jorz ma opcję skróce­nia wypoży­czenia.

Puchacz od początku roku trenu­je z pier­wszą drużyną, a w maju zade­bi­u­tował w Ekstrak­lasie pod­czas meczu z Ter­ma­liką. Obroń­ca nie dostawał od Nenada Bjel­i­cy szans na grę i jesienią wys­tępował jedynie w trze­ci­oligow­ch rez­erwach.

- Liczymy na to, że wypoży­cze­nie poz­woli Tymkowi stać się lep­szym piłkarzem. Dla niego bard­zo ważne jest to, żeby miał okazję do reg­u­larne­go gra­nia na wyższym poziomie. Przykłady naszy­ch młody­ch zawod­ników wypoży­czany­ch do klubów pier­wszej ligi potwierdza­ją, że to dobre rozwiązanie w kon­tekś­cie ich dal­sze­go roz­wo­ju. Po powro­cie z wypoży­czenia Robert Gum­ny jest pod­sta­wowym piłkarzem Lecha. Wierzymy, że w przy­pad­ku Tymka będzie podob­nie — przyz­na­je wiceprezes Lecha, Piotr Rutkowski na łamach ofic­jal­nej stron­ie klubu.

Zagłę­bie Sos­nowiec rok kończy na ósmej pozy­cji, a do lid­era, Cho­jniczanki Cho­jnice traci osiem oczek.

 

Add a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress