Lech Poznań rozbił dziś w Chorzowie tamtejszy Ruch aż 5:0 po golach Dawida Kownackiego, Darko Jevticia, Radosława Majewskiego, Marcina Robaka, a także Szymona Pawłowskiego.
Autor: Karol Jałowiec
Kolejorz w ramach 15. kolejki Lotto Ekstraklasy pokonał Ruch 5:0 po bramkach Dawida Kownackiego, Darko Jevticia, Radosława Majewskiego, Marcina Robaka i Szymona Pawłowskiego.
Dzisiaj o 20:30 Lech Poznań zmierzy się na wyjeździe z Ruchem Chorzów. Będzie to spotkanie ostatniej kolejki w rundzie jesiennej.
Jak informuje oficjalna strona Kolejorza defensywny pomocnik Lecha Abdul Aziz Tetteh w sobotnim spotkaniu z Wisłą Płock doznał urazu, który eliminuje go z gry przez pewien czas.
Darko Jevtić był jedną z kluczowych postaci w ekipie Kolejorza w sobotnim pojedynku z Wisłą Płock. Młody Szwajcar kilkukrotnie groźnie strzelał na bramkę płocczan – niestety bez powodzenia. Na szczęście wyręczyli go w tym jego koledzy z drużyny. – Ta wygrana cieszy. Była dla nas bardzo ważna i kluczowa, w kontekście nawiązania kontaktu z czołówką tabeli. Musimy też oczywiście zdobyć komplet punktów w piątkowym meczu z Ruchem, żeby ta wygrana miała jakieś znaczenie. Wisła zaatakowała, mi się wydaje, że lepiej wyglądała fizycznie na początku spotkania. Mocno na nas ruszyli, ale udało nam się przetrzymać pierwsze minuty i potem to my przeważaliśmy -…
Kolejorz pokonał w sobotni wieczór na własnym stadionie Wisłę Płock 2:0. Strzelcem pierwszej bramki był Dawid Kownacki, który rozpoczął spotkanie w wyjściowej jedenastce. – To dla mnie bardzo ważna bramka. Dostałem swoją szansę od początku i bardzo się z tego ucieszyłem. Czułem się jakbym debiutował w pierwszym składzie. Trener powiedział mi w szatni, żebym nie chciał zrobić wszystkiego na raz, że wszyscy wiedzą, że potrafię grać w piłkę. Staram się pracować dla drużyny najlepiej. Jestem zadowolony z tego meczu i z drużyny. Najważniejsze, że wygraliśmy. – mówił po meczu napastnik Lecha, Dawid Kownacki.
We wczorajszym spotkaniu Lech zagrał na zero z tyłu, ale nie ustrzegł się kilku błędów głównie z powodu złego stanu murawy. – Mieliśmy kilka strat w środku pola i mogła pójść kontra. Czasem boisko nie pozwala nam zagrać tak, jak byśmy chcieli. Trenujemy na lepszym boisku i wiem, że to ma wpływ na naszą grę. Chcielibyśmy grać szybką piłkę po ziemi, ale czasami się to nie udaje – mówił po meczu Maciej Makuszewski. Ostatnie zwycięstwo lechici odnieśli pod koniec września, wygrywając w Lublinie z Górnikiem Łęczna. – Nie myślimy o takich rzeczach. Ja sam nie wiedziałem, że tak długo nie…
Kolejorz wygrał wczoraj wieczorem z beniaminkiem w Płocka 2:0 po golach Dawida Kownackiego i Marcina Robaka.
Lech pokonał na Inea Stadionie beniaminka tego sezonu Lotto Ekstraklasy – Wisłę Płock. Kolejorz panował i kontrolował spotkanie już od pierwszych minut za sprawą Dawida Kownackiego. Wychowanek Akademii Lecha Poznań otworzył wynik spotkania już w 9. minucie, co znacznie ułatwiło grę lechitom, za co został przez nas wybrany na najlepszego lechitę meczu.
Po meczu 14. kolejki Lotto Ekstraklasy głos zabrali trenerzy obu zespołów. Ich zróżnicowane samopoczucie tłumaczy wynik sobotniego spotkania. Kolejorz zwyciężył 2:0, a bramki dla Poznańskiej Lokomotywy zdobyli Marcin Robak i Dawid Kownacki.