Autor: Karol Jałowiec

Karol Jałowiec

Obecnie Poznaniak, choć moje akademickie korzenie tkwią w Politechnice Krakowskiej. Fan typowania i wszelkiego rodzaju sportu. Kibicuje PSG i Lechowi Poznań. Moje życie wypełniają sportowe emocje, które łączę z codzienną pracą w branży IT.

Wynik wtorkowego spotkania pomiędzy Lechem, a Wisłą rozczarował sympatyków Kolejorza, którzy to spodziewali się pewnej wygranej swoich ulubieńców. – Niestety znów zremisowaliśmy z Wisłą. Z drugiej strony to sprawia, że rewanż będzie ciekawy dla kibiców. Będziemy czuć presję i mam nadzieję, że ją wytrzymamy i awansujemy dalej – komentuje młody stoper Kolejorza, Jan Bednarek. – Wisła grała w tym spotkaniu bardzo konsekwentnie. Staraliśmy się grać swoje i dążyć do strzelenia bramki i to przyniosło efekty. Fajnie, że Dawid się przełamał, bo po jego wejściu pojawiło się w ofensywie sporo jakości. Liczę, że to dopiero początek jego strzeleckich popisów – docenia…

Read More

Wtorkowy mecz między Lechem Poznań a Wisłą Kraków odbył się bez udziału publiczności. To kara dla kibiców Kolejorza za finał Pucharu Polski. – Ciężko mi porównać granie przy pustych trybunach do czegokolwiek. Na pewno szkoda, bo wszyscy wiemy jak kibice pozytywnymi emocjami potrafią nas podnieść. Każdy wtedy włącza kolejny bieg mimo braku sił i energia pojawia się z powrotem. Brakowało nam kibiców. – zaznacza obrońca Lecha, Maciej Wilusz.

Read More

Lech Poznań zremisował pierwsze ćwierćfinałowe spotkanie w walce o Puchar Polski z Wisłą Kraków 1:1. Dopiero po stracie gola poznaniacy przejęli inicjatywę na boisku. – Lepiej to wyglądało w drugiej połowie. Szkoda, że od razu po przerwie straciliśmy bramkę, musimy to przeanalizować. Uważam, że  w drugim meczu sprawa awansu jest otwarta. Dobrze, że strzeliliśmy na 1:1. Jestem pozytywnie nastawiony przed tym drugim spotkaniem. – powiedział po spotkaniu pomocnik Lecha, Darko Jevtić.

Read More

W pierwszym ćwierćfinałowym pojedynku Pucharu Polski Kolejorz zremisował na własnym boisku z Wisłą Kraków. Było to już kolejne spotkanie, kiedy to zespół Nenada Bjelicy nie zachwycił. – Trudno stwierdzić, czy wynik 1:1 jest wynikiem sprawiedliwym w tym spotkaniu. W drugiej połowie stworzyliśmy sobie kilka okazji. Przede wszystkim było nas więcej w polu karnym Wisły i też z takim zamysłem trener wpuszczał mnie na boisko, by właśnie przy jakiś zamieszaniach mieć większą szansę na strzelenie gola – mówi strzelec bramki dla Kolejorza, Dawid Kownacki. – Pierwsza połowa raczej nie miała historii. Z naszej strony oddane były tylko dwa strzały. Tuż po przerwie szybko…

Read More

Lech Poznań zremisował u siebie z Wisłą Kraków 1:1 w pierwszym meczu ćwierćfinałowym Pucharu Polski. Lechici zagrali mizerną pierwszą połowę, a w drugiej gra poprawiła się dopiero po stracie bramki. Gola na wagę remisu zdobył Dawid Kownacki, którego oceniłem jako najlepszego zawodnika Nenada Bjelicy w tym meczu. Najlepszy lechita: Dawid Kownacki Średnia ocena: 4,69

Read More