W 4. kolejce T-Mobile Ekstraklasy Lech Poznań zmierzy się przed własną publicznością z Koroną Kielce – drużną dobrze spisującą się w tegorocznych rozgrywkach.
Autor: Karol Jałowiec
Dziś lechici podejmą na swoim stadionie ekipę Korony Kielce. Do tej pory poznaniacy mają bardzo dobry bilans Koroną. Kielczanie w Poznaniu zremisowali dwa razy i aż siedmiokrotnie schodzili z boiska pokonani. Ostatni mecz między tymi dwoma zespołami zakończył się remisem 1:1.
Trudno Lechowi się gra bez Paulusa Arajuuriego oraz Dawida Kownacki. Fin ze składu wypadł w meczu kończącym poprzedni sezon, a Kownaś od meczu w Sarajewie zmaga się z kontuzją.
Węgierski Videoton rywalem Lecha Poznań w 4. rundzie kwalifikacyjnej Ligi Europejskiej.
Lech Poznań przegrał w rewanżowym spotkaniu z FC Basel 0:1. Wynik nie odzwierciedla jednak tego, co działo się na boisku.
Lech Poznań przegrał z FC Basel w rewanżowym spotkaniu III rundy eliminacji Ligi Mistrzów 0:1. Wynik nie odzwierciedla sytuacji na boisku. „Kolejorz” przez cały mecz przeważał i tylko minimalnie więcej szczęścia zapewniłoby zupełnie inny rezultat na tablicy z wynikiem. Jedyne, czego moglibyśmy się przyczepić to niestety skuteczność lechitów. Nie brakowało jej gospodarzom z Bazylei. Mając jedną dogodną sytuację w doliczonym czasie gry, potrafili ją wykorzystać i wygrać całe spotkanie.
Lechici przegrali kolejny ligowy mecz. Rywale Lecha bezwzględnie wykorzystują indywidualne błędy piłkarzy trenera Macieja Skorży. – Boli to, że popełniamy strasznie proste błędy w defensywie i tracimy w głupi sposób bramki. Ciężko coś powiedzieć, bo ogólnie stwarzamy sobie sytuacje, potrafimy coś wykreować.
Zamknięty stadion na mecz 4. rundy europejskich pucharów i kara grzywny – tak UEFA zareagowała na flagę Legionu Piła.
W zeszłym, mistrzowskim sezonie defensywę Lecha tworzyła stabilna, niezmienna czwórka zawodników. Tomasz Kędziora, Marcin Kamiński, Paulus Arajuuri i Barry Douglas- 2 wychowanków i 2 nabytki zza granicy. Dwójka bocznych obrońców spełniało także wiele zadań związanych z grą w ofensywie. Dośrodkowania Kędziory i Douglasa, a także stałe fragmenty gry Szkota zdecydowanie przyczyniły się do mistrzowskiego tytułu. Aż 14 bramek w poprzednim sezonie były autorstwa tych czterech lechitów. Późną jesienią zeszłego sezonu z wyjściowej jedenastki trenera Skorży przez Paulusa Arajuuriego wygryziony został Hubert Wołąkiewicz. Były kapitan Kolejorza opuścił następnie w zimowym okienku transferowym Poznań na rzecz rumuńskiego Giurgiu. Dla Paulusa była to…
Kolejorz przegrał wczoraj z Wisłą Kraków 0:2. Była to druga porażka mistrzów Polski w przeciągu tygodnia, na dodatek nic nie wskazuje, by było lepiej.