Lech Poznań wygrał po dogrywce z Błękitnymi Stargard Szczeciński 5:1 i tym samym awansował do finału Pucharu Polski. Do meczu „Kolejorz” przystępował z dwubramkową stratą względem rywala. Pomimo bardzo intensywnych minut i wielu akcji Lecha, to Błękitni pierwsi wyszli na prowadzenie. Lechici nadziali się na kontrę i po uderzeniu Wojtasiaka, bramkarz Lecha musiał wyjmować piłkę z siatki. Lech Poznań wyrównał w 34. minucie po rzucie wolnym, po którym głową bramkę strzelił Arajuuri. W międzyczasie drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartkę otrzymał Kosakiewicz. Drugą bramkę strzelił Darek Formella. Po przerwie wynik podwyższył Kownacki, który z główki pokonał Ufnala. Lechici nie…
Autor: Karol Jałowiec
W rewanżowym półfinale Pucharu Polski lechici podejmą na własnym boisku Błękitni Stargard Szczeciński. W pierwszym spotkaniu lepsi okazali się rywale Kolejorza i wygrali na własnym stadionie 3:1.
Bez tego piłkarza Kolejorz ma problemy z odniesieniem zwycięstwa. Mowa oczywiście o Łukaszu Trałce, kapitanie poznańskiego Lecha.
Jutro lechici zagrają rewanżowy mecz z Błękitnymi Stargard o awans do finału Pucharu Polski. Niewątpliwie będzie to jedno z najważniejszych spotkań tego sezonu.
Tomasz Kędziora jest stabilnym punktem Lecha Poznań, jednak w rewanżowym spotkaniu z Błękitnymi Stargard Szczeciński na najwyższym poziomie musi zagrać cała drużyna.
Kolejorz wygrał wczoraj na wyjeździe z GKSem Bełchatów i odniósł trzecie w sezonie wyjazdowe zwycięstwo.
Spotkanie rozpoczęli lechici i już w 2. minucie rzut wolny wykonywał Barry Douglas. Piłka trafiła jednak prosto w ręce Zubasa. W 7. minucie na bramkę Gostomskiego uderzał Małkowski, jednak futbolówka poleciała wysoko nad poprzeczką. Kontrę przeprowadzili gospodarze, ale ostatecznie Wacławczyk zamiast strzelać na bramkę, uderzył w Piecha. W 18. minucie zagotowało się w polu karnym gospodarzy, piłka trafiła do Arajuuriego, który uderzał głową, jednak piłkę z trudem obronił Zubas. Do 26. minuty obie drużyny grały w środku pola, wtedy futbolówka trafiła do Hamalainen, który dośrodkował w pole karne do niepilnowanego Keity, a ten spokojnym strzałem umieścił piłkę w siatce. W…
W 26. kolejce T-Mobile Ekstraklasy Lech Poznań zmierzy się na wyjeździe z GKS-em Bełchatów.
Dziś o 18 Kolejorz zmierzy się na wyjeździe z beniaminkiem z Bełchatowa. Będzie to jedyna okazja by się podbudować przed rewanżowym meczem z Błękitnymi.
W środowe popołudnie lechici przegrali z Błękitnymi Stargard, co odebrane zostało za olbrzymią katastrofę. Okazję do rewanżu poznaniacy będą mieli już w czwartek