27.01.2023, g. 20:30
PKO BP Ekstraklasa
Stal Mielec vs Lech Poznań
Do meczu pozostało:
54dn.10godz.27min.
13.45 X3.50 22.10 Odbierz 630 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo

Linetty: Taki doping daje niezłego kopa

Linetty: Taki doping daje niezłego kopa

Bohaterem spotka­nia z Pogo­nią Szczecin został Karol Linet­ty, który w ostat­nich sekun­dach pier­wszej częś­ci spotkań zdobył bramkę na wagę trzech punk­tów i odzyska­nia pozy­cji lid­era przez Kolejorza.

W dolic­zonym cza­sie pier­wszej połowy po sporym zamiesza­niu w polu karnym Szy­mon Pawłows­ki wypa­trzył niepil­nowanego Karo­la Linetty’ego, który potężnie huknął na bramkę „Por­tow­ców”.- Zde­cy­dowałem się na szy­b­ki strzał, cieszy, bo to zwycięs­ka bram­ka, ale cały zespół wygrał spotkanie. Gol do szat­ni był potrzeb­ny. Wcześniej mieliśmy szanse, ale ogól­nie spotkanie było w naszym wyko­na­niu nieco słab­sze. Ważne są trzy punk­ty – przyz­nał po spotka­niu pomoc­nik Lecha.

Tren­er Sko­rża na kon­fer­encji przyz­nał, że chci­ał­by, aby mecz się już skończył. Ostat­nie sekundy meczu były bard­zo ner­wowe. – Ja chci­ałem grać. Wiedzi­ałem, że potrafimy stworzyć sobie sytu­acje i coś strzelić. Nie udało się jed­nak, ale kon­trolowal­iśmy prze­bieg meczu — zaz­naczył Linetty.

Tuż przed pier­wszym gwiz­d­kiem na INEA Sta­dion­ie, w Warsza­w­ie kończyło się stra­cie Legii z Wisłą Kraków. „Wojskowi” wygrali 1:0 po bram­ce Rzeźnicza­ka i przez chwilę mogli cieszyć się z lid­erowa­nia w tabeli. — Nie intere­sowałem się tym, co dzi­ało się w Warsza­w­ie. Sku­pi­ałem się na meczu z Pogo­nią, bo wszys­tko ter­az jest w naszych głowach i nogach – powiedzi­ał.

ejberempire

Młody reprezen­tant Pol­s­ki jest obok Łukasza Trał­ki osto­ją środ­ka pola w Lechu. Linet­ty wyrósł ze skrzy­deł Rafała Murawskiego, które­mu kil­ka razy pod­czas niedziel­nego star­cia ode­brał piłkę. Na co dzień pomoc­nik jest niezwyk­le spoko­jny, na boisku pokazu­je charak­ter. - Wiem, że jestem inny na boisku. Boisko to boisko. Rafał mnie wychował, dużo mi pod­powiadał, wiele mu zawdz­ięczam. Jest moim dobrym kolegą – ocenił.

Na pomec­zowej kon­fer­encji pra­sowej tren­er Pogo­ni, Czesław Mich­niewicz, przyz­nał, że jest pod wraże­niem umiejęt­noś­ci młodego pomoc­ni­ka Lecha. Były szkole­niowiec Kole­jorza przyz­nał, że reprezen­tant Pol­s­ki wyglą­da na 15 lat, ale grą przy­pom­i­na czter­dziesto­lat­ka. - Co do wieku to się nie zgodzę (śmiech). Ale to bard­zo miłe słowa. Ja po pros­tu wykonu­ję na boisku swo­ją pracę jak najlepiej potrafię. Strzeliłem ważne bram­ki, ale zapra­cow­ał na nie cały zespół. Nie sku­pi­am się na samooce­nie – zaz­naczył.

Już w środę Lech zmierzy się z Górnikiem Zabrze. Będzie to bard­zo ważne spotkanie. — W każdym meczu chce­my zdoby­wać trzy punk­ty. Do każdego rywala trze­ba mieć sza­cunek. Musimy być zmo­bi­li­zowani i skon­cen­trowani na boisku – przyz­nał.

Na niedziel­nym meczu z Pogo­nią na sta­dion przy Buł­garskiej przyszło pon­ad 27 tysię­cy kibiców. — Fajnie, że kibice są cały czas z nami. Taki dop­ing daje niezłego kopa! – zakończył Linetty.

Kursy na mecze Lecha

Stal Mielec - Lech Poznań

PKO BP Ekstraklasa

28/01/2023 / 01:00

Kursy bukmacherskie Ekstraklasa

Miedź Legnica - Radomiak Radom

PKO BP Ekstraklasa

27/01/2023 / 18:00

Stal Mielec - Lech Poznań

PKO BP Ekstraklasa

28/01/2023 / 01:00

Widzew Łódź - Pogoń Szczecin

PKO BP Ekstraklasa

28/01/2023 / 15:00

Cracovia Kraków - Górnik Zabrze

PKO BP Ekstraklasa

28/01/2023 / 15:00

Lechia Gdańsk - Wisła Płock

PKO BP Ekstraklasa

28/01/2023 / 15:00

Następny mecz

Ostatni mecz

Mecze Ekstraklasy

Tabela Ekstraklasy (gr. mistrzowska)

Tabela Ekstraklasy

Strzelcy Ekstraklasy

Archiwum newsów

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.