Ponownie, jak w ostatnich latach, kibice Lecha prowadzą akcję Niebiesko-Biały Mikołaj. W tym celu każdy z nas może się włączyć aktywnie do jej przebiegu.
Autor: Karol Jałowiec
Podjęcie współpracy ze szkołą MSP Szamotuły było dla Lecha Poznań bardzo ważnym krokiem w rozwoju dotyczącym szkolenia młodzieży. Z pierwszym zespołem trenowali już Dawid Smug i Aleksander Wandzel, wywodzący się właśnie z MSP. Kibice „Kolejorza” duże nadzieje wiązali z Arkadiuszem Fabiańskim, bratem Łukasza, jednak i ten nie stanie się czołowym bramkarzem Lecha.
Wczoraj popołudniu sztab szkoleniowy Lecha poprowadził zajęcia z dużą, liczącą czterdzieści osób, grupą zawodników zespołów młodzieżowych „Kolejorza”, a także MSP Szamotuły. Półtorej godzinny trening poprowadzili Jose Mari Bakero, Mariusz Rumak, Dariusz Kubiak, Andrzej Dawidziuk, a w nim wziął udział również Jasmin Burić.
Spotkanie kontrolne z reprezentacją Polski U-21 było dla trenera Jose Mari Bakero ważne ze szkoleniowego punktu widzenia. – Jasne, że nikt nie lubi przegrywać, ale trzeba pamiętać, że treningi i sparingi mają także inne znaczenie, a ich wykładnią nie są tylko wyniki – tłumaczył po zakończeniu meczu Hiszpan.
Listopadowa przerwa na zgrupowania drużyn narodowych jest dla trenera Jose Mari Bakero okazją do testów różnych ustawień. Osłabieni brakiem kadrowiczów Lechici dzisiaj rozegrali jedno spotkanie kontrolne z reprezentacją Polski U-21, a w najbliższy wtorek kolejne przeciwko drugoligowej Jarocie Jarocin. To obędzie się 15 listopada o godz. 11 we Wronkach.
W meczu kontrolnym rozegranym w przerwie na kadrę, zespół Lecha Poznań uległ 4:3 reprezentacji młodzieżowej U-21. Dla „Kolejorza” bramki zdobywali Jakub Wilk, Manuel Arboleda i Mateusz Możdżeń. Dla drużyny prowadzonej przez Stefana Majewskiego trzy gole trafił Arkadiusz Woźniak, a czwartego Paweł Wszołek.
Tomasz Kędziora wpisał się po raz czwarty na listę strzelców w meczach o stawkę. Młody obrońca dwukrotnie trafiał do bramki w europejskich pucharach. Premierowe trafienie w ekstraklasie zaliczył w zeszłym sezonie, w maju tego roku w Bydgoszcz. Wczoraj udało mu się to po raz drugi.
Wczoraj kibice Lecha zakończyli zmagania trzeciej, odbywającej się na Orlikach edycji jesiennej Kibolskiej Ligi Kolejorza. W tym czasie zaprezentowali oni kilka efektownych opraw meczowych. Postanowiliśmy podsumować dotychczas przygotowane w formie krótkiej fotorelacji, a także dwóch materiałów wideo.
Tylko Johan Voskamp i Arkadiusz Piech, z czołówki klasyfikacji strzelców, poprawili swój wynik. Były to dopiero jednak ich odpowiednio: szósty oraz piąty gol. Oznacza to więc, że na czele klasyfikacji znajduje się Artiom Rudnev.
Kolejka derbów – tak pokrótce można podsumować tę serię spotkań. Były derby Śląska (Podbeskidzie – Górnik) oraz Krakowa. Dla nas, kiboli Lecha, kolejka ta nie był udana. Ale inaczej być nie mogło, skoro „Kolejorz” przegrał z Polonią Warszawa.