Dzisiaj rozpoczęła się kolejna wymiana murawy na stadionie przy ulicy Bułgarskiej. Będzie trwała około dwa-trzy dni i wszystko będzie gotowe na spotkanie towarzyskie Polski z Węgrami na tym stadionie.
Autor: Karol Jałowiec
Zwycięstwem Cracovii zakończyły się dzisiaj Derby Krakowa. Przez najbliższe kilka miesięcy pod Wawelem rządzić będzie Pasiasta część tego miasta. Bohaterem gospodarzy został Holender Koen van der Biezen, dla którego był to pierwszy gol w barwach „Craxy”.
Remisem zakończyło się dzisiejsze I-ligowe spotkanie Warty Poznań z Arką Gdynia. Remis ten nie satysfakcjonuje ani naszego rywala „zza miedzy”, ani naszej trójmiejskiej zgody. Podopieczni Petra Nemca zajmują ósme miejsce w tabeli z 25. punktami.
Tuż po zakończeniu dzisiejszego meczu Warty Poznań z Arką Gdynia rozpoczęła się wymiana murawy na Stadionie Miejskim w Poznaniu. Ta po meczu Lecha Poznań z Legią Warszawa nie nadawała się do użytku. Na tę już w jego trakcie narzekali zawodnicy jednej i drugiej drużyny. Na wymianę nie ma wiele czasu, ponieważ 15 listopada na Bułgarskie zagra reprezentacja Polski z Węgrami.
– Artiom prawdopodobnie będzie mógł wznowić treningi pod koniec przyszłego tygodnia. Do meczu z Podbeskidziem powinien być gotowy do gry – powiedział dr Andrzej Pyda z klinki Rehasport, opiekującej się piłkarzami Lecha.To bardzo dobra wiadomość dla kibiców Lecha. Pierwsze informacje mówiły nawet o miesięcznej przerwie w treningach.
Sekcja SSL po wygranej nad Sekcją Stare Miasto zapewniła sobie tytuł mistrza Ligi Kiboli. Wicemistrzem został zespół Lechita.net, który również zwyciężył w swoim spotkaniu, ale to nie miało już żadnego znaczenia dla układu tabeli.
O ile w meczach z Lechią i Legią, Lech pokazał się z dobrej strony, mimo zaledwie bezbramkowych remisów, to w piątkowym spotkaniu z Polonią zagrał bardzo źle. W zasadzie na palcach jednej ręki można byłoby wyliczyć dobre zagrania podopiecznych Jose Mari Bakero. A i tak, jeśli takie miały miejsce, to nie przełożyły się na gole, a tych Lechowi brakuje najbardziej. Tak, trzy mecze bez zwycięstwa, to dobry czas na krytykę.
KSZO Ostrowiec Świętokrzyski zremisowało bezbramkowo w meczu II ligi grupy wschodniej ze Zniczem Pruszków. Podopieczni Zbigniewa Stefaniaka po 16. kolejkach zajmują 10. miejsce w lidze z dorobkiem 20 punktów.
Jacek Kiełb, wypożyczony z Lecha Poznań, w meczu Korony Kielce z GKS-em Bełchatów dostał czerwoną kartkę. Pomocnik wpierw faulował Zlatko Tanevskiego, a kilka minut później wdał się w bójkę pomiędzy zawodnikami obu drużyn i otrzymał drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartkę.
W doliczonym czasie piątkowego meczu z Polonią Warszawa urazu doznał Artiom Rudnev. Napastnik Lecha naciągnął mięsień półścięgnisty, ale trudno powiedzieć, kiedy wróci do gry. Na pewno czeka go przerwa w treningach, być może będzie gotowy na następny mecz „Kolejorza” z Podbeskidziem Bielsko-Biała, choć pojawiają się również informacje, że Łotysza może czekać ponad miesięczna pauza w treningach.