Prezentujemy zdjęcie z meczu Lech Poznań – GKS Bełchatów. Ich autorem jest Łukasz Cyraniak. Zapraszamy do ich obejrzenia.
Autor: Karol Jałowiec
Ekstraklasowy weekend tym razem rozpoczął się w środę i trwał aż do dzisiaj z wielkopiątkową przerwą. I liga zrobiła nam się jeszcze ciekawsza! A to ze względu na zgubienie punktów przez lidera. Co jeszcze się działo?
Wielkanoc to czas Nowego Życia, odrodzenia zarówno ciała, jak i – przede wszystkim – ducha. Dlatego wszystkim czytelnikom LechNews.pl i sympatykom „Kolejorza” życzymy dużo siły do realizowania swoich postanowień oraz marzeń. Niech te święta będą pogodne, słoneczne i przede wszystkim rodzinne! A nasz ukochany Lech niech zawsze zwycięża, nie tylko w Ekstraklasie, ale także w meczach pucharowych! Żeby żadnemu kibicowi nie zabrakło pozytywnych sportowych emocji. życzy Redakcja LechNews.pl
Spotkanie Lecha z GKS-em Bełchatów mogło się nie odbyć – informuje portal epoznan.pl. Wszystko przez jedną z bramek, która… zapadła się o 5 cm. Jednak mimo problemów usterkę udało się rozwiązać jeszcze przed rozpoczęciem meczu i ten planowo odbył się.
Mateusz Cetnarski jest umiarkowanie zadowolony z remisu 0:0 przy ulicy Bułgarskiej i ma nadzieję, że jego klub znajdzie się w pierwszej piątce na koniec sezonu.
Opiekun Lecha był zawiedziony wynikiem spotkania z GKS-em Belchatów. –Brakowało nam dokładnego ostatniego podania. Żal, że nie udało się strzelić bramki – powiedział na konferencji prasowej Jose Mari Bakero.
Maciej Bartoszek wyglądał po meczu na zadowolonego z rezultatu spotkania z Lechem. – Przyjechaliśmy na trudny teren do Poznania z zamiarem wywiezienia przynajmniej jednego punktu. Jesteśmy bogatsi o jeden punkt, choć można było nawet wygrać to spotkanie – mówił na konferencji prasowej trener GKS-u Bełchatów.
W meczu 23. kolejki Ekstraklasy rozgrywanym w Wielką Sobotę piłkarze obu drużyn zagrali w różowych sznurówkach, które miały oznaczać solidarność z osobami toczącymi walkę z chorobami („Różowe sznurówki – zrób USG”), a na trybunach pojawił się napis: „Wesołych = drogich świąt. Miały być drogi – jest drogi cukier.” Niestety „Kolejorz” nie sprawił swoim kibicom prezentu na Święta i tylko bezbramkowo zremisował z GKS Bełchatów.
Jesienią w spotkaniu Lecha z Bełchatowem górą byli gospodarze, którzy pokonali „Kolejorza” 1:0. – To był dziwny mecz. Wtedy mogło skończyć się remisem, mieliśmy swoje sytuacje – mówił w „Magazynie Kolejorz” emitowanym na antenach „Radia Merkury” Kuba Wilk.
Jutro „Kolejorz” stanie przed szansą odrobienia trzech punktów do Wisły Kraków, która w czwartek przegrała ze Śląskiem. Ponadto mistrz Polski będzie mógł przerwać niekorzystną passę rywalizacji z GKS-em Bełchatów, który na Bułgarskiej nie przegrał od 12 lat. – To bardzo dobry moment, aby ich pokonać – mówił na konferencji Jose Mari Bakero.