Mecz z Polonią Warszawa od pierwszej minuty rozpocząć ma Tomasz Mikołajczak i dziesięciu innych zawodników – zapowiedział na konferencji przed meczem Jose Mari Bakero. – Trener wszystkim daje szansę – odpowiada Tomasz Mikołajczak w rozmowie z LechNews.pl. Zapraszamy do lektury wywiadu przed piątkowym meczem.
Autor: Karol Jałowiec
Trenerska przygoda Jacka Zielińskiego, ale i Jose Mari Bakero to nierozłączne skojarzenia z Polonią Warszawa oraz Lechem Poznań. Obaj w swojej karierze prowadzili te dwie drużyny i do spotkań ze swoim piątkowym rywalem podchodzili już z obu perspektyw. Jednak naprzeciwko siebie stanęli zaledwie raz.
W drugim meczu półfinałowym Legia Warszawa pokonała na wyjeździe Lechię Gdańsk 1:0. Bramkę na wagę zwycięstwa w 88. minucie zdobył Kucharczyk. Dla piłkarzy Macieja Skorży była to bardzo ważna wygrana. Przegrali oni ostatnie dwa spotkania.
– Pytania będziecie mieli do trenera gospodarzy – przyznał na zakończenie konferencji prasowej trener Podbeskidzia Bielsko-Biała, Robert Kasperczyk. Pytań jest wiele, ale co z tego, skoro opiekun „Kolejorza” na proste pytanie nie potrafi odpowiedzieć. Trudno przyznać, czy to sposób na chowanie głowy w piasek, czy nieumiejętność zrozumienia prostych zdań.
KKS Lech Poznań otworzył nowy punkt sprzedaży gadżetów klubowych. Tym razem Lech Poznań wylądował w Porcie Lotniczym Poznań – Ławica.
Sytuacja Lecha zarówno w lidze, jaki i Pucharze Polski, jest nieciekawa. Konsekwencje związane z ewentualnym brakiem europejskich pucharów w Poznaniu w przyszłym sezonie mogą być ogromne. Jak nieoficjalnie dowiedział się LechNews.pl manager Artjomsa Rudnevsa poinformował władze „Kolejorza”, że zaczyna szukać nowego klubu dla swojego zawodnika.
José Mari Bakero ma przed rewanżowym spotkaniem Pucharu Polski ciężki orzech do zgryzienia. „Kolejorz” zaledwie zremisował z Podbeskidziem i szanse na awans do finału zmalały. – Postaramy się wygrać drugi mecz w Bielsku-Białej – przyznał po meczu.
Szkoleniowiec Podbeskidzia ma prawo do zadowolenia po dzisiejszym meczu. Jego drużyna nie dość, że zremisowała na Bułgarskiej, to zdobyła bardzo ważną bramkę. – Droga do awansu jest daleka – mówił po meczu na konferencji prasowej Robert Kasperczyk.
W pierwszym meczu półfinałowym Pucharu Polski „Kolejorz” zremisował z Podbeskidziem 1:1. Bramkę dla Lecha zdobył Ślusarski, a w doliczonym czasie gry wyrównał Cieśliński.
Przed meczem z Podbeskidziem Bielsko-Biała będzie można nabyć program meczowy. W 178 numerze przeczytać będziemy mogli nie tylko przedstawienie naszego dzisiejszego rywala, ale także o pucharowych niespodziankach, czyli zespołach, które grając w niższych ligach zrobiły w rozgrywkach Pucharu Polski wiele szumu.