Dziś w Gimnazjum nr 1 w Śremie gościł kapelan Lecha Poznań, ks. Jacek Markowski oraz Ivan Djurdjevic i Marcin Kikut. Spotkanie z młodzieżą uczącą się w śremskim gimnazjum odbyło się w ramach rekolekcji. Uczniowie zgromadzeni na spotkaniu pytali piłkarzy o treningi, ale także o to, jak spędzają czas wolny.
Autor: Karol Jałowiec
Za nieco ponad 24 godziny rozpocznie się pierwsze spotkanie Pucharu Polski pomiędzy Lechem Poznań, a Podbeskidziem Bielsko-Biała. Oba zespoły grały już ze sobą w tych rozgrywkach, choć na nieco innym poziomie. W 2006 roku „Kolejorz” pokonał Podbeskidzie w 1/16 finału Pucharu Polski. Stawka jutrzejszego meczu będzie zdecydowanie wyższa.
Już jutro piłkarze „Kolejorza” rozegrają pierwsze spotkanie w półfinale Pucharu Polski. Rywalem podopiecznych Jose Mari Bakero będzie niezwykle groźne Podbeskidzie Bielsko-Biała. – To, że grają na zapleczu Ekstraklasy nie oznacza, że czeka nas łatwe spotkanie – przestrzega Bosacki.
Po przerwie na mecze reprezentacji przyszedł czas na kolejną kolejkę polskiej Ekstraklasy, po dwutygodniowej przerwie. Czy przez ten czas mogła nastąpić zmiana sił w polskiej najwyższej klasie rozgrywkowej w futbolu?
Kiedy na początku roku Lech podpisał umowę z nowym napastnikiem 22-letnim Serbem – Vojo Ubiparipem, część osób podchodziła do tego transferu bardzo sceptycznie. A tymczasem…
Od wczoraj w sprzedaży jest nowy numer „Magazynu Kolejorz”. Tematem przewodnim tego wydania jest styl gry Lecha. W oficjalnym magazynie mistrza Polskie przeczytamy rozmowę z Jose Mari Bakero, ponadto historię Krzysztofa Kotorowskiego i podsumowanie wojaży poznańskich fanów za Lechem w europejskich pucharach.
W Młodej Ekstraklasie „Kolejorz” pokonał Śląsk Wrocław na wyjeździe 1:3. Bramki dla Lecha zdobyli Barabasz i Możdżeń. Po tym spotkaniu podopieczni Karola Brodowskiego przesunęli się na 6. miejsce w tabeli.
Zapraszamy do zapoznania się w galerią z meczu Lech Poznań – Śląsk Wrocław, który zakończył się wynikiem 2:2. Autorem zdjęć jest Łukasz Cyraniak.
Wczorajszy mecz ze Śląskiem Wrocław dostarczył kibicom sporą dawkę emocji. Lech mógł to spotkanie wygrać, ale ostatecznie wywalczył tylko jeden punkt, remisując na swoim stadionie 2:2. Co o tym spotkaniu i grze na nowej murawie powiedzieli piłkarze?
Hubert Wołąkiewicz wobec absencji Manuela Arboledy stanął w piątek wieczorem przed szansą gry od pierwszej minuty. Wraz z Bartoszem Bosacki tworzył parę środkowych obrońców. – Od samego początku powtarzałem, że moją pozycją jest środek obrony i będę cierpliwie czekał na swoją szansę – mówił po meczu piłkarz Lecha.