Kibice Lecha słyną z tego, że na każdym meczu przy ulicy Bułgarskiej panuje nieziemska atmosfera. Jednak i na wyjazdach kibole spisują się fantastycznie. Można choćby przypomnieć najazd na Pragę czy Manchester. „The Citizens” chcą nawet naśladować poznańskich kibiców.
Autor: Karol Jałowiec
Piłkarze poznańskiego Lecha na trzy dni przed rewanżowym meczem w Lidze Europy zaprezentowali się kibicom. W Multikinie 51 pojawili się zawodnicy, a także sztab szkoleniowy i zarząd „Kolejorza”. Dla tych sympatyków Lecha, którzy nie mogli zjawić się dzisiaj na prezentacji drużyny przygotowaliśmy krótką galerię, której autorką jest Małgorzata Gorzyńska.
W corocznym plebiscycie kibiców Lecha wybrano ulubieńca kibiców, piłkarza roku, największy talent oraz piłkarza z charakterem. Na prezentacji drużyny, która odbyła się w poznańskim Multikinie 51 poznaliśmy wyniki głosowania.
Już w najbliższą niedzielę Lechici powrócą na ligowe boiska, na mecz z Widzewem Łódź. Jutro rozpocznie się sprzedaż biletów na pierwsze spotkanie rundy wiosennej, odbywające się przy Bułgarskiej. Bilety będzie można kupić od dzisiaj w punktach partnerskich Lecha lub w kasach na stadionie przy Bułgarskiej.
Kluby z dolnej części tabeli Ekstraklasy zostały już opisane. Z wyjątkiem poznańskiego Lecha. Teraz pozostała górna połówka. W tym odcinku opiszemy rywala „Kolejorza” w Pucharze Polski – Polonię Warszawa, Górnika Zabrze, Lechię Gdańska oraz GKS Bełchatów.
Wczorajszy mecz, a także jego wynik pozostawiają wiele do życzenia. Dokładnie tak samo, jak murawa, na której przyszło grać obu zespołom przy Bułgarskiej. I właśnie płyta boiska stała się najczęściej komentowanym elementem meczu. Szczególnie ze strony zawodników Polonii Warszawa.
Piłkarze Lecha przegrali dzisiaj dość nieszczęśliwie z Polonią Warszawa 0:1. Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z tego spotkania, której autorem jest Łukasz Cyraniak.
Kibole Lecha przed meczem z Polonią uczcili pamięć Powstańców. O godzinie 13 zebrani na Starym Rynku sympatycy „Kolejorza” rozpoczęli Marsz Zwycięstwa. Kibice mistrza Polski przeszli pod pomnik Powstańców Wielkopolskich, gdzie w obecności jednego z nich złożyli kwiaty.
Holenderski szkoleniowiec Polonii może być zadowolony z debiutu w polskiej lidze. – Cieszę się, że wygrałem pierwszy mecz – mówił po spotkaniu Theo Bos. „Czarne koszule” po zwycięstwie przy Bułgarskiej są bliżej awansu do kolejnej rudny rozgrywek.
Jose Mari Bakero nie może być zadowolony z postawy swojego zespołu. – Wydawało nam się, że kontrolowaliśmy mecz, zagraliśmy sercem, a nie głową – przyznał na pomeczowej konferencji trener Lecha. Jego zespół przed rewanżowym meczem ćwierćfinału Pucharu Polski jest w trudnej sytuacji.