Po wygranej w przedostatnim meczu sezonu głos zabrał najlepszy bramkarz Lotto Ekstraklasy, który w tym sezonie zachował 18 czystych kont – Matus Putnocky. – Szkoda straconej bramki, ale dobrze, że poza nią nie popełniliśmy więcej błędów w obronie – skomentował po meczu słowacki golkiper Kolejorza.
Autor: Karol Jałowiec
W ostatnim meczu w sezonie przed własną publicznością Kolejorz wygrał z Wisłą Kraków 2:1 po golach Radosława Majewskiego i Macieja Makuszewskiego.
Lech Poznań wygrał w niedzielę z Wisłą Kraków 2:1 po bramkach Radosława Majewskiego i Macieja Makuszewskiego. Trzy punkty cieszą, zwłaszcza, że dwa wcześniejsze pojedynki nie były udane, najpierw w Warszawie Kolejorz przegrał z Legią 0:2, a potem zremisował bezbramkowo z Lechią Gdańsk.
Lech Poznań pozostał w walce o mistrzostwo Polski do ostatniej kolejki, zwyciężając z Wisłą Kraków 2:1 na własnym stadionie. Zobacz, jak oceniliśmy zwycięzców tego starcia. Najlepszy lechita – Maciej Makuszewski Średnia ocen- 7,14 Matus Putnocky – 7 Słowak rozegrał kolejne dobre zawody. Już od początku spotkania dał sygnał wiślakom, że nie będzie łatwo go pokonać, broniąc uderzenie Patryka Małeckiego. Niestety, popełnił błąd, źle obliczając lot piłki. Przeszkodził tym Kostevychowi w interwencji i w efekcie piłka trafiła do Rafała Boguskiego. Ten pokazał, że jeśli umie się wykorzystać błąd rywala, to nawet zdobywanie bramki nie należy do najtrudniejszych zadań. Po przerwie „Puto”…
Lech pożegnał poznańskich kibiców zwycięstwem z Wisłą Kraków i wciąż ma szanse na zdobycie tytułu mistrza Polski. Zobacz, jak starcie 36. kolejki Lotto Ekstraklasy skomentowali trenerzy obu zespołów. Nenad Bjelica – trener Kolejorza: Zagraliśmy dzisiaj bardzo dobrą pierwszą połowę. Byliśmy dobrze, agresywnie. Druga nie byla tak pozytywna. Gralismy z mocną druzyną, ktora dobrze operuje pilka i bez presji Wisła może pokonać każdego rywala. Zostawienie Trałki i Robaka na ławce to była moja decyzja. Chcieliśmy dzisiaj zagrać Abdulem i Dawidem, bo są bardzo dobrymi piłkarzami. I są zawodnikami pierwszego składu. Abdul zagrał bardzo dobry mecz. Dawid walczył. Nie strzelił, ale walczył cały mecz.…
Lech Poznań wygrał z Wisłą Kraków 2:1 w 36. kolejce Lotto Ekstraklasy. Bramki dla poznaniaków zdobyli Radosław Majewski oraz Maciej Makuszewski.
Już jutro o 18:00 Lech Poznań zmierzy się przy Bułgarskiej z Wisłą Kraków. Spotkanie odbędzie się w ramach 36. kolejki Lotto Ekstraklasy.
Mihai Radut pozostanie zawodnikiem Kolejorza. Poznański klub zdecydował się wykorzystać zapis w kontrakcie piłkarza i przedłużyć wygasającą w czerwcu umowę.
Darko Jevtić przedłużył dziś kontrakt z Lechem Poznań. Szwajcar podpisał umowę, która obowiązywać będzie do czerwca 2020 roku.
Miłosz Mleczko podpisał w czwartek pierwszy profesjonalny kontrakt z Lechem Poznań. Młody golkiper związał się z poznańskim klubem umową, która będzie obowiązywała do czerwca 2020 roku.