01.02.2023, g. 19:00
PKO BP Ekstraklasa
Miedź Legnica vs Lech Poznań
Do meczu pozostało:
1dn.16godz.39min.
14.75 X3.60 21.73 Odbierz 630 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo

Tomasz Cywka zawodnikiem Kolejorza

Tomasz Cywka zawodnikiem Kolejorza

Tomasz Cywka został nowym piłkarzem Lecha Poz­nań. Zawod­nik związał się z poz­nańskim klubem dwulet­nią umową z opcją przedłuże­nia o kole­jny sezon.

29-latek jest uni­w­er­sal­nym piłkarzem, który może wys­tępować na pozy­cji prawego obroń­cy i defen­sy­wnego pomoc­ni­ka. Przez ostat­nie trzy lata grał w Wiśle Kraków, dla której roze­grał 86 meczów. Wcześniej przez osiem lat wys­tępował na ang­iel­s­kich boiskach m.in. w Wigan Atlet­ic, Der­by Coun­ty czy Reading.

- To zawod­nik uni­w­er­sal­ny, który może grać na pozy­cji prawego obroń­cy i środ­kowego pomoc­ni­ka. Obser­wowal­iśmy go jeszcze w cza­sie gry na poziomie Cham­pi­onship. Nie bez znaczenia jest fakt, że to Polak, którego charak­teryzu­je sil­na osobowość, odporność na stres i który poradzi sobie z dużą presją w Poz­na­niu — mówi dyrek­tor dzi­ału skautin­gu Kole­jorza, Tomasz Wichniarek.

Cywka jest zawod­nikiem doświad­c­zonym. Na zapleczu Pre­mier League roze­grał 113 meczów, w których zdobył pięt­naś­cie bramek i zan­otował trzy­naś­cie asyst. — Jest dobrze przy­go­towany tak­ty­cznie i tech­nicznie. Jestem przeko­nany, że będzie w stanie pod­nieść poziom rywal­iza­cji w zes­pole — pod­kreśla szef dzi­ału skautingu.

Zad­owolony z czeka­ją­cych go nowych wyzwań jest sam piłkarz. — Lech to uznana mar­ka w kra­ju. Kiedy się zgłosił i zapro­ponował kon­trakt, to nie musi­ałem się dłu­go zas­tanaw­iać nad przyję­ciem propozy­cji. Roz­maw­iałem z kilko­ma osoba­mi i utwierdz­iłem się w przeko­na­niu, że decyz­ja o dołącze­niu do zespołu jest słusz­na. Cieszę się z powodu rozpoczę­cia nowego eta­pu w mojej kari­erze i już nie mogę się doczekać pier­wszego wys­tępu w nowym klu­bie — mówi piłkarz.

Cywka to pier­wszy piłkarz, który w let­nim okienku trans­fer­owym trafił do Lecha. Zawod­nik już w czwartek rozpocznie przy­go­towa­nia z Kolejorzem.

Infor­ma­c­ja pra­sowa KKS Lech Poznań

Zdję­cie: lechpoznan.pl/fot. Adam Ciereszko

Kursy na mecze Lecha

Brak spotkań

Kursy bukmacherskie Ekstraklasa

Widzew Łódź - Jagiellonia Białystok

PKO BP Ekstraklasa

04/02/2023 / 01:00

Lechia Gdańsk - Widzew Łódź

PKO BP Ekstraklasa

11/02/2023 / 01:00

Następny mecz

Ostatni mecz

Mecze Ekstraklasy

Tabela Ekstraklasy (gr. mistrzowska)

Tabela Ekstraklasy

Strzelcy Ekstraklasy

Archiwum newsów

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.