07.12.2023, g. 21:00
Puchar Polski
Arka Gdynia vs Lech Poznań
Do meczu pozostało:
4dn.14godz.14min.
13.90 X3.90 21.55 Odbierz 630 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo

Tomasz Cywka zawodnikiem Kolejorza

Tomasz Cywka zawodnikiem Kolejorza

Tomasz Cywka został nowym piłkarzem Lecha Poz­nań. Zawod­nik związał się z poz­nańskim klubem dwulet­nią umową z opcją przedłuże­nia o kole­jny sezon.

29-latek jest uni­w­er­sal­nym piłkarzem, który może wys­tępować na pozy­cji prawego obroń­cy i defen­sy­wnego pomoc­ni­ka. Przez ostat­nie trzy lata grał w Wiśle Kraków, dla której roze­grał 86 meczów. Wcześniej przez osiem lat wys­tępował na ang­iel­s­kich boiskach m.in. w Wigan Atlet­ic, Der­by Coun­ty czy Reading.

- To zawod­nik uni­w­er­sal­ny, który może grać na pozy­cji prawego obroń­cy i środ­kowego pomoc­ni­ka. Obser­wowal­iśmy go jeszcze w cza­sie gry na poziomie Cham­pi­onship. Nie bez znaczenia jest fakt, że to Polak, którego charak­teryzu­je sil­na osobowość, odporność na stres i który poradzi sobie z dużą presją w Poz­na­niu — mówi dyrek­tor dzi­ału skautin­gu Kole­jorza, Tomasz Wichniarek.

Cywka jest zawod­nikiem doświad­c­zonym. Na zapleczu Pre­mier League roze­grał 113 meczów, w których zdobył pięt­naś­cie bramek i zan­otował trzy­naś­cie asyst. — Jest dobrze przy­go­towany tak­ty­cznie i tech­nicznie. Jestem przeko­nany, że będzie w stanie pod­nieść poziom rywal­iza­cji w zes­pole — pod­kreśla szef dzi­ału skautingu.

Zad­owolony z czeka­ją­cych go nowych wyzwań jest sam piłkarz. — Lech to uznana mar­ka w kra­ju. Kiedy się zgłosił i zapro­ponował kon­trakt, to nie musi­ałem się dłu­go zas­tanaw­iać nad przyję­ciem propozy­cji. Roz­maw­iałem z kilko­ma osoba­mi i utwierdz­iłem się w przeko­na­niu, że decyz­ja o dołącze­niu do zespołu jest słusz­na. Cieszę się z powodu rozpoczę­cia nowego eta­pu w mojej kari­erze i już nie mogę się doczekać pier­wszego wys­tępu w nowym klu­bie — mówi piłkarz.

Cywka to pier­wszy piłkarz, który w let­nim okienku trans­fer­owym trafił do Lecha. Zawod­nik już w czwartek rozpocznie przy­go­towa­nia z Kolejorzem.

Infor­ma­c­ja pra­sowa KKS Lech Poznań

Zdję­cie: lechpoznan.pl/fot. Adam Ciereszko

Kursy na mecze Lecha

Brak spotkań

Kursy bukmacherskie Ekstraklasa

Brak spotkań

Następny mecz

Ostatni mecz

Mecze Ekstraklasy

Tabela Ekstraklasy (gr. mistrzowska)

Tabela Ekstraklasy

Strzelcy Ekstraklasy

Archiwum newsów

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.