02.04.2023, g. 17:30
PKO BP Ekstraklasa
Lech Poznań vs Pogoń Szczecin
Do meczu pozostało:
13dn.10godz.51min.
12.11 X3.4 23.3 Odbierz 630 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo

Dioni piłkarzem Lecha Poznań

Dioni piłkarzem Lecha Poznań

Dioni Vil­lal­ba został nowym piłkarzem Lecha Poz­nań. Hisz­pan po pozy­ty­wnym prze­jś­ciu testów medy­cznych, pod­pisał z poz­nańskim klubem dwulet­nią umowę z opcją przedłuże­nia kon­trak­tu o kole­jny sezon.

28-let­ni Hisz­pan wys­tępu­je na pozy­cji środ­kowego napast­ni­ka. Ostat­nio grał w CF Fuen­labra­da, do którego trafił z Racin­gu San­tander. W ubiegłym sezonie wys­tąpił w 45 spotka­ni­ach, zdoby­wa­jąc 23 bram­ki. W przeszłoś­ci reprezen­tował bar­wy m.in. w Cadiz CF, Udi­nese Cal­cio, CD Leganes, Her­cules CF oraz Realu Oviedo. Nowy napast­nik Kole­jorza w ostat­nich trzech sezonach popisy­wał się nieby­wałą skutecznoś­cią, strze­la­jąc w lidze oraz pucharze 60 goli w 87 meczach.

Hisz­pańs­ki piłkarz był obser­wowany między inny­mi na meczu CF Fuen­labra­da — Real Madryt w Copa del Rey. Dioni Vil­lal­ba jest graczem o wyso­kich umiejęt­noś­ci­ach tech­nicznych, które wielokrot­nie pokazy­wał na hisz­pańs­kich boiskach. Dużym atutem Hisz­pana są też jego warun­ki fizy­czne. Ter­az swo­ją przy­dat­ność będzie starał się pokazać w stol­i­cy Wielkopolski.

- Jestem bard­zo zad­owolony z pod­pisa­nia kon­trak­tu z Kole­jorzem. Miałem już okazję poz­nać sta­dion i mias­to. Byłem również na ostat­nim meczu z Cra­cov­ią. Druży­na grała bard­zo dobrze. Bard­zo się cieszę, że jestem w Poz­na­niu. Już nie mogę się doczekać, kiedy pier­wszy raz wyjdę na tren­ing z moi­mi nowy­mi kolega­mi i zagram pier­wszy mecz w barwach Lecha Poz­nań — mówi nowy zawod­nik poz­nańskiej Lokomotywy.

Dioni Vil­lal­ba to pią­ty trans­fer Lecha w let­nim okienku trans­fer­owym. Wcześniej zawod­nika­mi Kole­jorza zostali Tomasz Cywka, Karol Szy­mańs­ki, Pedro Tiba oraz João Amaral.

Ofic­jal­ny komu­nikat KKS Lech Poznań

Zdję­cia: lechpoznan.pl/fot. Prze­mysław Szyszka

 

Kursy na mecze Lecha

Brak spotkań

Kursy bukmacherskie Ekstraklasa

Piast Gliwice - Górnik Zabrze

PKO BP Ekstraklasa

01/04/2023 / 02:00

Następny mecz

Ostatni mecz

Mecze Ekstraklasy

Tabela Ekstraklasy (gr. mistrzowska)

Tabela Ekstraklasy

Strzelcy Ekstraklasy

Archiwum newsów

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.