02.12.2023, g. 20:00
PKO BP Ekstraklasa
Korona Kielce vs Lech Poznań
Do meczu pozostało:
4dn.13godz.40min.
13.80 X3.50 21.95 Odbierz 630 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo

Dioni piłkarzem Lecha Poznań

Dioni piłkarzem Lecha Poznań

Dioni Vil­lal­ba został nowym piłkarzem Lecha Poz­nań. Hisz­pan po pozy­ty­wnym prze­jś­ciu testów medy­cznych, pod­pisał z poz­nańskim klubem dwulet­nią umowę z opcją przedłuże­nia kon­trak­tu o kole­jny sezon.

28-let­ni Hisz­pan wys­tępu­je na pozy­cji środ­kowego napast­ni­ka. Ostat­nio grał w CF Fuen­labra­da, do którego trafił z Racin­gu San­tander. W ubiegłym sezonie wys­tąpił w 45 spotka­ni­ach, zdoby­wa­jąc 23 bram­ki. W przeszłoś­ci reprezen­tował bar­wy m.in. w Cadiz CF, Udi­nese Cal­cio, CD Leganes, Her­cules CF oraz Realu Oviedo. Nowy napast­nik Kole­jorza w ostat­nich trzech sezonach popisy­wał się nieby­wałą skutecznoś­cią, strze­la­jąc w lidze oraz pucharze 60 goli w 87 meczach.

Hisz­pańs­ki piłkarz był obser­wowany między inny­mi na meczu CF Fuen­labra­da — Real Madryt w Copa del Rey. Dioni Vil­lal­ba jest graczem o wyso­kich umiejęt­noś­ci­ach tech­nicznych, które wielokrot­nie pokazy­wał na hisz­pańs­kich boiskach. Dużym atutem Hisz­pana są też jego warun­ki fizy­czne. Ter­az swo­ją przy­dat­ność będzie starał się pokazać w stol­i­cy Wielkopolski.

- Jestem bard­zo zad­owolony z pod­pisa­nia kon­trak­tu z Kole­jorzem. Miałem już okazję poz­nać sta­dion i mias­to. Byłem również na ostat­nim meczu z Cra­cov­ią. Druży­na grała bard­zo dobrze. Bard­zo się cieszę, że jestem w Poz­na­niu. Już nie mogę się doczekać, kiedy pier­wszy raz wyjdę na tren­ing z moi­mi nowy­mi kolega­mi i zagram pier­wszy mecz w barwach Lecha Poz­nań — mówi nowy zawod­nik poz­nańskiej Lokomotywy.

Dioni Vil­lal­ba to pią­ty trans­fer Lecha w let­nim okienku trans­fer­owym. Wcześniej zawod­nika­mi Kole­jorza zostali Tomasz Cywka, Karol Szy­mańs­ki, Pedro Tiba oraz João Amaral.

Ofic­jal­ny komu­nikat KKS Lech Poznań

Zdję­cia: lechpoznan.pl/fot. Prze­mysław Szyszka

 

Kursy na mecze Lecha

Brak spotkań

Kursy bukmacherskie Ekstraklasa

Brak spotkań

Następny mecz

Ostatni mecz

Mecze Ekstraklasy

Tabela Ekstraklasy (gr. mistrzowska)

Tabela Ekstraklasy

Strzelcy Ekstraklasy

Archiwum newsów

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.