31.05.2023, g. 18:45
Eredivisie
Breda vs Emmen
Do meczu pozostało:
1dn.6godz.37min.
13.30 X3.75 22.00 Odbierz 630 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo

Lech — Jagiellonia: “Kolejorz” sam utrudnił sobie zadanie. Awansował dopiero po dogrywce

Lech — Jagiellonia: “Kolejorz” sam utrudnił sobie zadanie. Awansował dopiero po dogrywce

Kiedy Lech po 7. min­u­tach prowadz­ił 2:0 wszyscy spodziewali się gład­kiego zwycięst­wa „Kole­jorza”. Ten poz­wolił sobie jed­nak na chwilę dekon­cen­tracji i roztr­wonił przewagę. Dopiero w dogry­w­ce udało mu się ponown­ie przechylić sza­le zwycięst­wa na swo­ją stronę i ostate­cznie awan­sował do ćwierć­fi­nału Pucharu Pol­s­ki. Bram­ki dla Lecha zdoby­wali Sada­jew, Linet­ty i Douglas.

Nie wszyscy kibice zdążyli jeszcze pojaw­ić się na sta­dion­ie przy Buł­garskiej, a Lech prowadz­ił już 1:0. Od środ­ka boiska grę wznow­ili Hamalainen z Linet­tym, podali piłkę do Pawłowskiego, który zagrał w uliczkę do wbie­ga­jącego w pole karne Sada­je­wa. Była dopiero 7. sekun­da meczu, a napast­nik Lecha zdobył bramkę strza­łem po ziemi.

Goś­cie dłu­go nie mogli się poz­bier­ać po stra­cie bram­ki. Chwilę później wyborną okazję miał Hamalainen, ale niez­nacznie przestrzelił, później w poprzeczkę trafił Ara­ju­uri. Lech zdomi­nował Jagiel­lonię i udało mu się pokon­ać jej bramkarza po raz dru­gi w 7. min­u­cie meczu, gdy Kei­ta wyłożył piłkę do Linet­tego, a młody pomoc­nik z bliskiej odległoś­ci pod­wyższył prowadze­nie Lecha.

Pewne prowadze­nie uśpiło jed­nak czu­jność piłkarzy Sko­rży. Dość niespodziewanie po kilku­nas­tu min­u­tach Gajos uderzył z dys­tan­su obok bezrad­nego Gos­tom­skiego i zdobył gola kon­tak­towego. Bram­ka wprowadz­iła niepewność w szere­gi „Kole­jorza”, który dziewięć min­ut później sam strzelił sobie bramkę wyrównu­jącą. Najpierw z boku pola karnego Wołąkiewicz dał ograć się Tuszyńskiemu, który moc­no zagrał w pole karne. Pił­ka trafiła pod nogi Dou­glasa, a Szkot zami­ast wybić piłkę trafił nią w Ara­ju­uriego, który został autorem gola samobójczego.

Po stra­cie dwóch goli Lech ponown­ie prze­jął inic­jaty­wę, ale w dal­szej częś­ci pier­wszej połowy rolę pier­ws­zo­planową zaczął odgry­wać prowadzą­cy ten mecz Marcin Bors­ki. Wpierw nie zauważył on zagra­nia ręką Paz­dana, a następ­nie Gajosa, pozbaw­ia­jąc Lecha dwóch rzutów karnych.

Gra nie zmieniła się po prz­er­wie i to cały czas „Kole­jorz” prze­ważał. Z dys­tan­su groźnie uderzał Lovrenc­sics, ale Drą­gows­ki świet­nie inter­we­niował. W meczu dzi­ało się jed­nak zde­cy­dowanie mniej, niż w pier­wszej jego częś­ci. Szan­sę na ponowne obję­cie prowadzenia Lechi­ci mieli w 70. min­u­cie meczu, gdy podanie do bramkarza prze­jął Sada­jew, ale Drą­gows­ki obronił strzał napast­nik Lecha.

Goś­cie też mieli swo­je sytu­acje. Pięć min­ut później Tuszyńs­ki minął Wołąkiewicza i z ostrego kąta moc­no uderzył na bramkę Gos­tom­skiego, który z tru­dem prz­erzu­cił fut­bolówkę nad poprzeczką. W reg­u­laminowym cza­sie gry jed­nak żad­na bram­ka nie padła i aby wyłonić zwycięzcę potrzeb­na była dogrywka.

W tej jed­nak nie dzi­ało się wiele. Obie drużyny czuły już trudy tego meczu i ogranicza­ły szy­bką grę do min­i­mum. Ta była więc przewidy­wal­na i staty­cz­na. I gdy wydawało się, że mecz zakończy się remisem, to faulowany przed polem karnym był Pawłows­ki. Do pił­ki pod­szedł ten, do którego moż­na mieć pre­ten­sje za stratę dwóch bramek, czyli Bar­ry Dou­glas. Szkot uderzył piłkę, a ta zan­im wpadła do bram­ki odbiła się jeszcze od jej prawego słupka.

Po trze­cie bram­ce gospo­darze mieli jeszcze okaz­je do strze­le­nia bram­ki, ale ani Jevtić, ani Pawłows­ki czy Linet­ty nie potrafili ich wyko­rzys­tać. Gdy wydawało się, że sędzia zakończy mecz indy­wid­u­al­ną akcję Pawłowskiego wykończył Linet­ty, który wpadł przed bramkę i zapewnił Lechowi awans do kole­jnej rundy.

LECH POZNAŃJAGIELLONIA BIAŁYSTOK 4:2

BRAMKI: ‘1 Sada­jew, ‘7 Linet­ty‘, 120, ‘114 Dou­glas — ‘16 Gajos, ‘25 Ara­ju­uri (s)

Żółte kart­ki: Wołąkiewicz – Piątkows­ki, Pawłows­ki, Jasiński

LECH: Gos­tom­s­ki – Kędzio­ra (46. Bednarek), Wołąkiewicz, Ara­ju­uri, Dou­glas — Pawłows­ki, Linet­ty, Trał­ka, Kei­ta (21. Lovren­ci­cs) – Hamalainen (84. Jevtić) – Sadajew

JAGIELLONIA: Drą­gows­ki – Baran, Paz­dan (93. Jasińs­ki), Madera, Wasiluk — Grzyb, Romanchuk (114. Kądzior), Gajos – Frankows­ki (72. Pawłows­ki), Tuszyńs­ki – Piątkowski

Widzów: 10237

Kursy na mecze Lecha

Brak spotkań

Kursy bukmacherskie Ekstraklasa

Brak spotkań

Następny mecz

Ostatni mecz

Mecze Ekstraklasy

Tabela Ekstraklasy (gr. mistrzowska)

Tabela Ekstraklasy

Strzelcy Ekstraklasy

Archiwum newsów

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.