02.12.2023, g. 20:00
PKO BP Ekstraklasa
Korona Kielce vs Lech Poznań
Do meczu pozostało:
2dn.4godz.30min.
13.80 X3.50 21.95 Odbierz 630 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo

Lech zatrzymany przez Pilarza znów może zawitać w strefie spadkowej

Lech zatrzymany przez Pilarza znów może zawitać w strefie spadkowej

W 6. kole­jce Lot­to Ekstrak­lasy znów ujrzeliśmy prawdzi­we oblicze Lecha Poz­nań prowad­zonego przez tren­era Jana Urbana w tym sezonie. Kole­jorz tylko zremisował bezbramkowo z Ter­mal­icą w Niecieczy, co daje nam najdłuższą w tym sezonie ser­ię spotkań bez poraż­ki. Tylko, bo kilkukrot­nie lechi­ci stwarza­li zagroże­nie pod bramką Krzyszto­fa Pilarza, lecz bramkarz gospo­darzy doskonale sobie z tym poradził. 

Pier­wsza połowa nie należała do najlep­szych w wyko­na­niu zespołu 7‑krotnego mis­trza Pol­s­ki. Lech oper­ował piłką więcej od rywali, lecz na połowie zespołu gospo­darzy początkowo nie radz­ił sobie z pressingiem postaw­ionym przez podopiecznych tren­era Czesława Michniewicza.

Podopieczni tren­era Urbana szukali szans w prze­bi­ciu się pod pole karne Ter­mali­ci w  środ­ku pola, na co zespół z niewielkiego miastecz­ka był znakomi­cie przy­go­towany. Dlat­ego też pier­wszy strzał lechi­ci odd­ali za sprawą Szy­mona Pawłowskiego, gdy ten zszedł z piłką do środ­ka i przymierzył z dys­tan­su. Pił­ka zeszła jed­nak skrzy­dłowe­mu Poz­nańskiej Loko­mo­ty­wy na zewnętrzną stronę stopy i pole­ci­ała daleko obok bram­ki Pilarza.

Pod koniec pier­wszej częś­ci meczu Lech zde­cy­dowanie się oży­wił wietrząc szan­sę na zdoby­cie bram­ki. Marze­nie o drugim zwycięst­wie w tym sezonie za każdym razem golkiper gospo­darzy. W 35. min­u­cie po raz dru­gi na strzał zde­cy­dował się Radosław Majew­s­ki. Za pier­wszym razem jego uderze­nie zostało zablokowane, ale za drugim pił­ka wędrowała w samo okienko bram­ki Ter­mali­ci i golkiper gospo­darzy ura­tował się odbi­ja­jąc ją na bok. Tam dobi­jał jeszcze Tomasz Kędzio­ra, ale znów górą wyszedł z opresji Krzysztof Pilarz. Z każdą kole­jną min­utą Lech Poz­nań próbował co raz częś­ciej zatrud­ni­ać bramkarza gospo­darzy. Ten pozostawał bezbłęd­ny nawet po strza­le z dys­tan­su Szy­mona Pawłowskiego.

Początek drugiej połowy był zde­cy­dowanie słab­szy w wyko­na­niu obu zespołów i emoc­ja­mi bardziej przy­pom­i­nał grzy­bo­branie w lasach w okol­i­cy Wronek niż piątkowe spotkanie Lot­to Ekstrak­lasy. 15 min­u­towa prz­er­wa najwyraźniej wytrą­ciła Kole­jorza z ryt­mu. Nawet Jan Bednarek i Tomasz Kędzio­ra, którzy do tej pory roz­gry­wali całkiem niezłe zawody popełnili kil­ka błędów. Po jed­nej ze strat na bramkę Put­nock­iego uderzył Mis­ak i mało brakowało, a fut­bolówka zer­wała­by pajęczynę w bram­ce Lecha. Na szczęś­cie dla lechitów, pił­ka nabrała rotacji i w ostat­niej chwili skrę­ciła na zewnętrzną stronę słupka.

Do zdoby­cia bram­ki nie przy­czyniły się także zmi­any przeprowad­zone przez szkole­niow­ca Poz­nańskiej Loko­mo­ty­wy. Bezbar­wnego w pier­wszej połowie Macie­ja Makuszewskiego zmienił Dar­iusz Formel­la, który popisał się niezłym podaniem do Majew­skiego po przebitce wygranej na prawej stron­ie przez Łukasza Trałkę. Uderze­nie let­niego nabyt­ka Lecha znów wybronił niezła­many Pilarz. Na nieco pon­ad dziesięć min­ut przed końcem Formel­la odd­ał nawet strzał i był najbliżej zdoby­cia bram­ki, bo pił­ka odbiła się od słup­ka. Wynik spotka­nia wciąż nie ule­gał zmi­an­ie i nie uległ już do koń­ca, choć fenom­e­nal­nie pokazał się Jan Bednarek, który gdy­by nie bramkarz gospo­darzy zdobył­by bramkę po rzu­cie rożnym w drugim meczu z rzędu.

 

Bruk-Bet Ter­mal­i­ca Nieciecza – Lech Poz­nań 0:0 (0:0)

Żółte kart­ki: 82. Putivcev, 95. Ple­va -  58. Ara­ju­uri, 83. Bednarek

Ter­mal­i­ca: Pilarz – Fryc, Osyra, Puti­w­cew, Ple­va – Babi­arz, Jovanović – Mis­ak (83. Juhar), Kupczak, Gutkovskis – Kędzio­ra (72. Kędziora)

Lech: Put­nocky – Kędzio­ra, Ara­ju­uri, Bednarek, Kadar – Trał­ka (78. Jevtić), Tet­teh – Makuszews­ki (46. Formel­la), Majew­s­ki, Pawłows­ki – Robak (76. Kownacki)

Sędzia główny: Szy­mon Marciniak

 

Kursy na mecze Lecha

Brak spotkań

Kursy bukmacherskie Ekstraklasa

Brak spotkań

Następny mecz

Ostatni mecz

Mecze Ekstraklasy

Tabela Ekstraklasy (gr. mistrzowska)

Tabela Ekstraklasy

Strzelcy Ekstraklasy

Archiwum newsów

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.