28.09.2023, g. 20:00
PKO BP Ekstraklasa
Lech Poznań vs Raków Częstochowa
Do meczu pozostało:
1dn.15godz.24min.
12.25 X3.30 23.20 Odbierz 630 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo

Lubomir Šatka wzamcnia Kolejorza

Lubomir Šatka wzamcnia Kolejorza

Nowym piłkarzem Lecha Poz­nań został Słowak Lubomir Šat­ka. Środ­kowy obroń­ca związał się z Kole­jorzem cztero­let­nim kon­trak­tem, a do resz­ty zespołu dołączy dopiero w drugiej połowie lipca.

23-let­ni piłkarz wychowywał się w klu­bie MFK Dub­ni­ca, a w 2012 roku przeszedł do ang­iel­skiego New­cas­tle Unit­ed. Przez cztery i pół roku wys­tępował w juniors­kich druży­nach tego zespołu (głównie U‑23), w między­cza­sie udało mu się zagrać jeden mecz w seniorskiej drużynie New­cas­tle Unit­ed (spotkanie z Leices­ter City w ramach Pucharu Anglii) oraz prze­by­wał na wypoży­cze­niu w York City wys­tępu­ją­cym na czwartym poziomie rozgrywkowym.

W połowie sezonu 2016/17 został wypoży­c­zony do rodz­imego DAC Duna­js­ka Stre­da, po czym po pół roku słowac­ki klub wykupił Šatkę i od tego momen­tu był on pełno­prawnym członkiem zespołu z pogranicza Słowacji i Węgi­er. Przez ten czas roze­grał dla DAC pon­ad 80 meczów, w których zdobył pięć bramek. Poza tym Słowak ma na swoim kon­cie sześć spotkań w reprezen­tacji swo­jego kra­ju (ostat­nie na początku czer­w­ca prze­ci­wko Jor­danii), a w 2017 roku był członkiem drużyny, która brała udzi­ał w mis­tr­zost­wach Europy U‑21, które odby­wały się w Polsce. Kadra Słowacji była wtedy w grupie z reprezen­tacją naszego kra­ju, ale sam Šat­ka nie wys­tąpił w bezpośred­nim spotka­niu między tymi zespoła­mi. Zal­iczył wtedy jeden wys­tęp, w ostat­nim star­ciu ze Szwecją. Słowa­cy wygrali ten mecz 3:0, a nowy obroń­ca Kole­jorza strzelił jed­nego z goli.

23-let­ni zawod­nik jest dobrze znany Lechowi Poz­nań, ponieważ wys­tąpił on w grze kon­trol­nej roz­gry­wanej między Kole­jorzem, a jego doty­chcza­sowym klubem pod­czas tegorocznego zgrupowa­nia w Tur­cji. — Lubomir Šat­ka był przez nas obser­wowany od dłuższego cza­su. Środ­kowy obroń­ca DAC i reprezen­tacji Słowacji w min­ionym sezonie udowod­nił, że mimo młodego wieku może stanow­ić o sile zespołu, a jego for­ma jest sta­bil­na — kom­ple­men­tu­je nowy nabytek Lecha dyrek­tor sportowy poz­nańskiego klubu, Tomasz Rząsa. — Aby mieć szan­sę pozyska­nia Lubomi­ra w tym sezonie, w cza­sie trwa­nia negoc­jacji musieliśmy zgodz­ić się na to, że zawod­nik dołączy do nas dopiero po dwumeczu DAC z Cra­cov­ią w ramach elim­i­nacji do Ligi Europy. Pojawi się on w Poz­na­niu przed naszym pier­wszym ligowym spotkaniem w ekstrak­lasie — dodaje.

 

Šat­ka prze­by­wa obec­nie ze swoim klubem i przy­go­towu­je się do rywal­iza­cji w europe­js­kich pucharach, jed­nak już miał okazję odwiedz­ić i poz­nać resztę lechitów pod­czas zgrupowa­nia w Opaleni­cy. — Moje oczeki­wa­nia odnośnie gry w Lechu są wysok­ie, bo takie same są w samym klu­bie, jak i wśród kibiców. Nie mogę doczekać się pier­wszych meczów i tego, że będą mógł pomóc zespołowi osiągnąć jego cele i powró­cić na należne mu miejsce w ligowej tabeli — komen­tu­je nowy piłkarz Kolejorza.

Lubomir Šat­ka związał się z poz­nańskim klubem cztero­let­nim kon­trak­tem. Słowac­ki środ­kowy obroń­ca jest kole­jnym piłkarzem, który dołączył do zespołu Lecha Poz­nań przed sezonem 2019/20. Przed nim uczynili to holen­der­s­ki bramkarz Mick­ey van der Hart, chorwac­ki pomoc­nik Kar­lo Muhar oraz środ­kowi obroń­cy Tomasz Dejew­s­ki i Serb, Djord­je Crnomarković.

lechpoznan.pl/fot. Prze­mysław Szyszka

Kursy na mecze Lecha

Brak spotkań

Kursy bukmacherskie Ekstraklasa

Brak spotkań

Następny mecz

Ostatni mecz

Mecze Ekstraklasy

Tabela Ekstraklasy (gr. mistrzowska)

Tabela Ekstraklasy

Strzelcy Ekstraklasy

Archiwum newsów

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.