06.10.2023, g. 20:30
PKO BP Ekstraklasa
Lech Poznań vs Puszcza Niepołomice
Do meczu pozostało:
4dn.11godz.2min.
11.30 X5.50 212.00 Odbierz 630 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo

Podsumowujemy rok 2016: Najładniejsza bramka

Podsumowujemy rok 2016: Najładniejsza bramka

Lech jest gwaran­tem emocji w każdym meczu. W 2016 roku w 44 spotka­ni­ach zdobył 109 bramek, co daje nam śred­nio praw­ie 2,5 gola na mecz. Wiele z nich obfi­towało w urodę, choć było również kil­ka “far­fo­cli” i wyko­rzys­tanych rzutów karnych. 109 strza­łów, 109 euforycznych momen­tów kibiców Kole­jorza, 109 zatrzepotań siat­ki. Spośród nich wybral­iśmy cztery najpiękniejsze — Macie­ja Gajosa, Darko Jevti­cia i Daw­i­da Kow­nack­iego z Ruchem Chorzów, a także trafie­nie “Kow­na­sia” z Koroną Kielce, która dała Lechowi zwycięst­wo. Godne uwa­gi były również bram­ki Nic­ki Bille Nielse­na i Kow­nack­iego z meczu z Ter­mal­icą Bruk-Bet w Poz­na­niu, ale my skupil­iśmy się na innych.

maciej gajos

Mar­ta Kicińs­ka — Maciej Gajos — 27. kole­j­ka sezonu 15/16 Ruch Chorzów – Lech Poz­nań 1:3

Mecze z chor­zowskim Ruchem pewnie wszys­tkim kojarzą się z bramka­mi Darko Jevti­cia. Mnie jed­nak w pamię­ci utk­wiło trafie­nie Macie­ja Gajosa. Może dlat­ego, że Gajowy nie częs­to trafia do siat­ki, a może dlat­ego, że jest ono po pros­tu ładne? Tuż przed prz­er­wą lechi­ci pok­lepali nieco piłkę w środ­kowej częś­ci boiska. Darko zagrał do Daw­i­da Kow­nack­iego ten piętką ode­grał do Gajosa, które­mu nie pozostało nic innego jak uderzać. Zro­bił to tak pre­cyzyjnie, że nawet sam Matus Put­nocky nie był w stanie wyła­pać pił­ki lecącej pod poprzeczkę. Oby więcej takich trafień Gajowego w nowym roku!

Zobacz bramkę

lechici

Natalia Gry­giel — Daw­id Kow­nac­ki 19. kole­j­ka sezonu 16/17 Lech Poz­nań — Korona Kielce 1:0

Wybrałam bramkę Daw­i­da Kow­nack­iego z ligowego spotka­nia z Koroną Kielce. Matus Put­nocky wznaw­iał grę wybi­ja­jąc piłkę wprost na głowę Marci­na Roba­ka. Doświad­c­zony napast­nik wygrał główkowy poje­dynek z zawod­nikiem żół­to-czer­wonych i podał fut­bolówkę do 19-let­niego sna­jpera. Kow­nac­ki odd­ał moc­ny, zde­cy­dowany strzał lewą nogą z pola karnego pod porzeczkę i zapewnił Kole­jor­zowi trzy punk­ty w swoim set­nym wys­tępie w niebiesko-białych barwach.

Zobacz bramkę

kownaś

Karoli­na Tórz — Daw­id Kow­nac­ki — 19. kole­j­ka sezonu 16/17 Lech Poz­nań — Korona Kielce 1:0

Strz­elec­ka niemoc Kole­jorza w tym spotka­niu wołała o pom­stę do nie­ba… Lechi­ci marnowali sytu­ację za sytu­acją — w poprzeczkę trafi­ał Robak, w poprzeczkę trafi­ał Jevtić. Golkipera Korony udało się dopiero pokon­ać w 81. min­u­cie, kiedy to piekiel­nie moc­nym strza­łem z wole­ja z lewej strony pola karnego popisał się Daw­id Kow­nac­ki. 19-latek zaim­ponował mi nie tylko tą bramką, ale całą swo­ją postawą w tym sezonie. Naresz­cie stanął na wysokoś­ci zada­nia i zaczął reg­u­larnie trafi­ać do siat­ki oraz asys­tować. Mam nadzieję, że “Kow­naś” utrzy­ma dobrą for­mę i na wios­nę będzie nas także rozpieszczał taki­mi trafieni­a­mi jak to z Koroną.

dawid kownacki

Karol Jaroni — Daw­id Kow­nac­ki — 15. kole­j­ka sezonu 16/17 Ruch Chorzów — Lech Poznań

Luz, prze­bo­jowość, szy­bkość, panowanie nad piłką i na końcu znakomi­ta skuteczność. Tego typu akc­je wychowan­ka Kole­jorza win­du­ją jego wartość w mil­ionach Euro, co może mieć kluc­zowe znacze­nie już pod­czas let­niego okien­ka trans­fer­owego. Kow­nac­ki popisał się przy tej bram­ce dużą pewnoś­cią siebie, prze­biegł około 40 metrów z piłką przy nodze i pokon­ał Lib­o­ra Hlid­czkę pla­sowanym strza­łem jego gorszą, lewą nogą tuż przy słup­ku. Do tego ten dźwięk trzepoczącej w siatce pił­ki… Ustaw­iałbym na dźwięk tele­fon­icznego dzwonka.

Zobacz bramkę

 

 Wy -

Kursy na mecze Lecha

Brak spotkań

Kursy bukmacherskie Ekstraklasa

Brak spotkań

Następny mecz

Ostatni mecz

Mecze Ekstraklasy

Tabela Ekstraklasy (gr. mistrzowska)

Tabela Ekstraklasy

Strzelcy Ekstraklasy

Archiwum newsów

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.