27.01.2023, g. 20:30
PKO BP Ekstraklasa
Stal Mielec vs Lech Poznań
Do meczu pozostało:
54dn.10godz.6min.
13.45 X3.50 22.10 Odbierz 630 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo

Trener Urban: To może nie było zwykłe przeziębienie, ale poważny zawał serca?

Trener Urban: To może nie było zwykłe przeziębienie, ale poważny zawał serca?

Anal­iza medy­cz­na wyko­nana. I nie chodzi tutaj o sytu­ację zdrowot­ną piłkarzy Kole­jorza. Tren­er Jan Urban w obra­zowy sposób przed­staw­ił włas­ną diag­nozę na bolącz­ki mis­trza Polski. 

- Potrze­bu­je­my całą Wiarę Lecha. Powiedzi­ałbym tak: oczy­wiś­cie, że życzyłbym sobie, prosiłbym ‚żeby przys­zli na spotkanie z Ruchem. Rozu­miem ich, że mogą powiedzieć „jak dłu­go jeszcze” — byliśmy na początku jak szło źle – rozpoczy­na anal­izę tren­er Jan Urban. — Może ta choro­ba była źle zdi­ag­no­zowana, to może nie było zwykłe przez­ię­bi­e­nie, ale poważny zawał ser­ca? W dal­szym ciągu Lech jest na odd­ziale inten­sy­wnej ter­apii – dodaje.

W ciągu ostat­nich dni nie było wiadome, czy kibice Kole­jorza będą dopin­gować swo­ją drużyną pod­czas sobot­niego meczu. Sym­pa­ty­cy mis­trza Pol­s­ki postanow­ili jed­nak wspier­ać piłkarzy Lecha pod­czas spotka­nia z Ruchem. - Kibice są nam cały czas potrzeb­ni — ta przenoś­nia jest nam bard­zo potrze­ba. Nikt nie chce w piłce prze­gry­wać. Są takie momen­ty, z których bard­zo trud­no wyjść. Apelu­ję o dop­ing, o wspar­cie, bo jest nam ono potrzeb­ne – mówi nowy tren­er Kolejorza.

Jakiego Lecha zatem chci­ał­by oglą­dać tren­er Urban? – Na pewno walecznego, ale samą walką ciężko dziś coś w piłce zro­bić. Dla mnie ważne jest, żeby piłkarze cieszyli się z gry. Mają wal­czyć z demon­a­mi sytu­acji, bo stra­ch powró­ci. Pracu­je­my nad tym, aby zawod­ni­cy cieszyli się z gry, bo to piłkarze, który potrafią grać w piłkę. Słyszę, że jest duża zmi­ana w zachowa­ni­ach zawod­ników – wstąpiła w nich nowa ener­gia, nowa nadzie­ja. Ja widzi­ałem wiele radoś­ci w kilku treningach, które zro­bil­iśmy – ocenia.

Tren­er Urban otwar­cie przyz­na­je, że jego ulu­bionym piłkarskim klubem jest FC Barcelona. — Najbardziej podo­ba mi się styl gry Kat­alończyków. W Legii na początku zarzu­cano mi to, że piłkarze wymieniali między sobą za dużo podań. Uznałem wów­czas, że jak na pol­skie warun­ki miałem tam na tyle dobrych zawod­ników tech­nicznie, abyśmy mogliśmy tak grać – zaz­nacza. – Lech musi grać efek­ty­wnie, grać fajną piłkę. Każdy piłkars­ki region ma coś swo­jego. Niesamowicie ważne jest to żeby nic nie zmieni­ać. Traci się wów­czas swo­ją tożsamość – kończy.

Kursy na mecze Lecha

Stal Mielec - Lech Poznań

PKO BP Ekstraklasa

28/01/2023 / 01:00

Kursy bukmacherskie Ekstraklasa

Miedź Legnica - Radomiak Radom

PKO BP Ekstraklasa

27/01/2023 / 18:00

Stal Mielec - Lech Poznań

PKO BP Ekstraklasa

28/01/2023 / 01:00

Widzew Łódź - Pogoń Szczecin

PKO BP Ekstraklasa

28/01/2023 / 15:00

Cracovia Kraków - Górnik Zabrze

PKO BP Ekstraklasa

28/01/2023 / 15:00

Lechia Gdańsk - Wisła Płock

PKO BP Ekstraklasa

28/01/2023 / 15:00

Następny mecz

Ostatni mecz

Mecze Ekstraklasy

Tabela Ekstraklasy (gr. mistrzowska)

Tabela Ekstraklasy

Strzelcy Ekstraklasy

Archiwum newsów

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.