07.12.2023, g. 21:00
Puchar Polski
Arka Gdynia vs Lech Poznań
Do meczu pozostało:
1dn.7godz.48min.
13.60 X3.50 21.91 Odbierz 630 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo

Zapowiedź meczu: Piast chce sprawić kolejną niespodziankę

Teo­re­ty­cznie mecze z beni­aminka­mi nie wywołu­ją więk­szych emocji wśród kibiców drużyn ligowych. Ter­az może być jed­nak nieco inaczej, ponieważ do Poz­na­nia przy­jeżdża, co praw­da właśnie beni­aminek, ale zaj­mu­je on po 6. kole­jkach wysok­ie 3. miejsce, które Lech stracił po porażce w Gdańsku.

Dys­pozy­c­ja Pias­ta Gli­wice jest dużą niespodzianką. Przede wszys­tkim znacznie więcej oczeki­wani i obiecy­wano sobie po Pogo­ni Szczecin, która rewela­cyjnie rozpoczęła sezon ligowym. To jed­nak Gli­wiczanie dzię­ki kon­sek­went­nej grze sum­i­en­nie punk­towali, zainka­sowali już 12 punk­tów, a w ostat­ni poniedzi­ałek wal­nie przy­czynili się do dymisji Michała Probierza.

Piast to ciekawa druży­na także z innego punk­tu widzenia. Obok Lechii Gdańsk to zespół, który w tym sezonie jeszcze nie zremisował.

Do tej pory zespoły Lecha i Pias­ta rywal­i­zowały ze sobą pięt­naś­cie razy, jed­nak tylko cztery na poziomie Ekstrak­lasy. W tych czterech meczach „Kole­jorz” nie prze­grał ani razy, trzykrot­nie zdoby­wa­ją trzy punk­ty, raz remisu­jąc. W spotka­ni­ach roz­gry­wanych przed włas­ną pub­licznoś­cią prze­ci­wko Pias­towi Lechit­om również nie zdarzyło się przegrać.

Mar­iusz Rumak przed meczem z Piastem ma prob­le­my w defen­sy­wie, o czym pisal­iśmy w innym tekś­cie. Do pełni zdrowia wró­cił już nato­mi­ast Ger­go Lovrencics.

Z kolei szkole­niowiec naszych najbliższych goś­ci na pewno nie będzie mógł sko­rzys­tać z Jaku­ba Świer­c­zo­ka, który nie zagra już do koń­ca rundy. Jeszcze dłuższa prz­er­wa czeka Alvaro Jura­do, który zer­wał więzadła krzyżowe. Pon­ad­to w meczu z Lechem Woj­ciech Lisows­ki, u którego wykry­to wadę ser­ca. Mimo to w ostat­nim spotka­niu podopieczni Marci­na Brosza pokon­ali pewnie Wisłę Kraków 2:0.

Początek spotka­nia w sobotę o 18:00.

 

Kursy na mecze Lecha

Brak spotkań

Kursy bukmacherskie Ekstraklasa

Brak spotkań

Następny mecz

Ostatni mecz

Mecze Ekstraklasy

Tabela Ekstraklasy (gr. mistrzowska)

Tabela Ekstraklasy

Strzelcy Ekstraklasy

Archiwum newsów

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.