Górnik-Lech: Zabójcza minuta Kolejorza!

W ostat­niej kole­jce rundy zasad­niczej T-Mobile Ekstrak­lasy Lech Poz­nań pokon­ał na wyjeździe Górnik Zabrze 3:0. Dwie bramki dla lechitów strzelił Kasper Hamalainen, jed­no trafie­nie dołożył Łukasz Teodor­czyk.

Podopieczni tren­era Mar­iusza Rumaka kon­trolowali prze­bieg meczu, choć stylem gry nie imponowali. Do 30 min­u­ty żad­na ze stron nie potrafiła skon­struować skutecznej akcji, która mogłaby zagroz­ić bram­ce prze­ci­wnika.

Pier­wszą, skuteczną okazję zaprezen­towali gospo­darze. Dwójkowa akc­ja Łucza­ka i Olkowskiego zakończyła się świet­ną inter­wencją Kotorowskiego. Goś­cie odpowiedzieli naty­ch­mi­ast. Lovrenc­sics dośrod­kował płasko do Teodor­czyka, która na skutek zamiesza­nia w polu bramkowym wpakował fut­bolówkę do bramki. Min­utę później był już 2:0. Ład­nym dośrod­kowaniem w pole karne popisał się Kędzio­ra, który chwilę wcześniej zastąpił na boisku kon­tuzjowane­go Hen­riqueza. Do piłki doszedł Hamalainen i moc­nym strza­łem głową pokon­ał Kasprzika. W końców­ce pier­wszej częś­ci spotka­nia więcej bramkowych okazji mieli zabrzanie, jed­nak wynik nie uległ już zmi­an­ie.

Dru­ga połowa rozpoczęła się bard­zo dobrze dla lechitów, który od 51 min­u­ty pod­wyższyli prowadze­nie. Piłkarze Górnika niemal stanęli w miejs­cu, ponieważ zasug­erowali się gwiz­d­kiem jed­ne­go z kibiców. Poz­na­ni­a­cy kon­tyn­uowali grę, Teodor­czyk prostopadle dograł do Hamalainen, który w sytu­acji sam na samy wyszedł zwycięsko z poje­dynku z golkiperem gospo­darzy. Cztery min­u­ty później niefor­tun­nie ręką zagrał Możdżeń, sędzia podyk­tował rzut karny, lecz Iwan uderzył obok słup­ka.

W 66 min­u­cie zabrzanie mogli wyjść na prowadze­nie, lecz kun­szt umiejęt­noś­ci bramkars­kich pokazał Kotorowski, który instynk­town­ie obronił uderze­nie Zachary. Bramkarz popisał się również w 79 min­u­cie, gdy wybronił strzał Łucza­ka.

W 84 min­u­cie Kow­nacki mógł pod­wyższyć prowadze­nie, lecz obron­ną ręką wyszedł z tej sytu­acji Kasprzik. Do koń­ca meczu wynik nie uległ zmi­an­ie. Kole­jorz wygrał spotkanie i pier­wszy raz od sześ­ciu kole­jek nie stracił bramki.

GÓRNIK ZABRZELECH POZNAŃ 0:3

Bramki: 0:1 Teodor­czyk (31), 0:2 Hamalainen (33), 0:3 Hamalainen (51)

Żółte kartki: Sobolewski, Iwan — Teodor­czyk, Kamiński, Claasen

Górnik: Grze­gorz Kasprzik — Paweł Olkowski, Adam Danch, Radosław Sobolewski, Rafał Kosznik — Robert Jeż (57. Mateusz Zachara) — Dzika­mai Gwaze, Bar­tosz Iwan, Woj­ciech Łuczak (88. Maciej Małkowski), Łukasz Madej (62. Tomas Maj­tan) — Pre­juce Nakoul­ma

Lech: Krzysztof Kotorowski -Mateusz Możdżeń, Hubert Wołąkiewicz, Marcin Kamiński, Luis Hen­riquez (28. Tomasz Kędzio­ra) — Łukasz Trałka, Karol Linet­ty — Ger­go Lovrenc­sics, Kasper Hamalainen (80. Daw­id Kow­nacki), Szy­mon Pawłowski (66. Day­lon Claasen) — Łukasz Teodor­czyk

Add a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress