Lech-Pogoń: Kolejorz wygrywa z Pogonią piąty raz w tym sezonie

Lech Poz­nań wygrał z Pogo­nią Szczecin 2:0 w 33. kole­jce Lot­to Ekstrak­lasy. Na listę strzel­ców wpisali się Marcin Robak oraz Łukasz Trałka.

Od początku spotka­nia domi­nowali lechi­ci. Już w 4. min­u­cie podopieczni Nenada Bjel­i­cy mogli wyjść na prowadze­nie. Mihai Radut wykony­wał rzut wol­ny, dośrod­kowywał w pole karne wprost na głowę Łukasza Trałki, lecz piłka odbiła się od poprzeczki. Niespeł­na 10. min­ut później zza pola karne­go strze­lał Radosław Majew­ski, lecz piłka poszy­bowała obok bramki. Lechi­ci cały czas atakowali.  Strze­lał z dys­tan­su Maciej Makuszewski, lecz obok bramki, chwilę później po zamiesza­niu w polu karnym bliski strze­le­nia gola był Maciej Wilusz, lecz fut­bolówka znów poszy­bowała obok. W 32. min­u­cie Jakuba Słowika znów próbował pokon­ać Maciej Makuszewski, lecz golkiper Pogo­ni zdążył wybić piłkę. Dwie min­u­ty później Kole­jorz wyszedł na zasłużone prowadze­nie. Mihai Radut dośrod­kowywał w pole karne, gdzie do piłki dopadł najskuteczniejszy piłkarz Lecha, Marcin Robak i zdobył pier­wszą bramkę w tym spotka­niu. Do koń­ca pier­wszej połowy wynik nie uległ zmi­an­ie.

Na drugą część spotka­nia obie drużyny wyszły bez zmi­an. W 52. min­u­cie Radosław Majew­ski powinien pod­wyższyć wynik spotka­nia.  Po faulu przed polem karnym na Macieju Makuszewskim sędzia podyk­tował rzut wol­ny. Do stałe­go frag­men­tu gry pod­szedł fil­igra­nowy pomoc­nik, który odd­ał moc­ny strzał, lecz piłka odbiła się od poprzeczki. Zawod­ni­cy Kaz­imierza Moskala na drugą połowę wys­zli bard­zo zde­ter­mi­nowani i próbowali pokon­ać Matusa Put­nock­iego, lecz żad­ne­mu z nich się to nie udało. Poz­na­ni­a­cy również próbowali zdobyć bramkę, lecz nieskutecznie. Dopiero w 64. min­u­cie im się to udało. Tomasz Kędzio­ra dośrod­kowywał z prawej strony wprost na głowę Łukasza Trałki, który pewnie pokon­ał Jakuba Słowika. Do koń­ca spotka­nia wynik nie uległ zmi­an­ie. Kole­jorz wygrał z Pogo­nią 2:0 i znów zrów­nał się punk­tami z Jagiel­lonią Białys­tok.

Lech Poz­nań-Pogoń Szczecin 2:0 (1:0)

Bramki: 34. Marcin Robak, 64. Łukasz Trałka

Żółte kartki: 16. Tomasz Kędzio­ra – 81. Ricar­do Nunes

Lech Poz­nań: Matus Put­nocky – Tomasz Kędzio­ra – Jan Bednarek, Maciej Wilusz. Volodymyr Kostevy­ch – Maciej Gajos, Łukasz Trałka – Maciej Makuszewski , Radosław Majew­ski (85. Paweł Tom­czyk), Mihai Radut – Marcin Robak (75. Daw­id Kow­nacki)

Pogoń Szczecin: Jakub Słowik – Daw­id Niep­suj, Cor­nel Rapa, Sebas­tian Rudol, Hubert Mar­ty­nia (76. Sebas­tian Kowal­czyk) – Mateusz Matras, Rafał Murawski (80. Mate Tsintsadze) – Adam Gyurcso, Daw­id Kort, Ricar­do Nunes — Marcin Listkowski (64. Seyia Kitano)

 

Add a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress