Piast — Lech: Dominacja Kolejorza!

W 22. kole­jce Lot­to Ekstrak­lasy lechi­ci wyraźnie pokon­ali w Gli­wicach miejs­cowy Piast 3:0. Do siatki trafi­ał dwukrot­nie Radosław Majew­ski, a także raz Daw­id Kow­nacki.

Pier­wszy gwiz­dek sobot­niego spotka­nia pomiędzy Piastem Gli­wice a Lechem Poz­nań rozbrzmi­ał punkt o 20.30. Trze­ba przyz­nać, że poz­na­ni­a­cy rozpoczęli ten mecz z dużym ani­muszem. Bard­zo ciekaw­ie z lewej strony dwa razy piłkę “pok­lepali” między sobą Volodymyr Kostevy­ch, Szy­mon Pawłowski oraz Daw­id Kow­nacki. Jed­na z tych akcji zakończyła się strza­łem jed­nak Maciej Gajos znacznie chy­bił.  Piast odpowiedzi­ał chwilę później — kole­jno strze­lali Bar­tosz Szeli­ga oraz Patrik Mraz. Szczegól­nie przy drugim uderze­niu słowack­iego obroń­cy znakomitą inter­wencją popisał się świę­tu­ją­cy dziś 30. urodziny Jas­min Burić. W 20. min­u­cie doskon­ałą akcję na lewym skrzy­dle przeprowadz­ił Kostevy­ch, który wpierw minął jed­ne­go z defen­sorów Pias­ta, po czym świet­nie dośrod­kował piłkę na głowę Gajosa. Ekipę z Gli­wic przed stratą brami ura­tował Radosław Murawski wybi­ja­jąc fut­bolówkę z lini bramkowej. Doskon­ałą szan­sę na wyprowadze­nie Kole­jorza na prowadze­nie miał Kow­nacki, lecz nieste­ty z bliskiej odległoś­ci trafił w Jakuba Szmatułę. Co nie udało się w poprzed­niej akcji udało się chwilę później. Ze stałe­go frag­men­tu gry z okolic lewe­go narożnika pola karne­go w kierunku bramki uderzał Radosław Majew­ski — szczęśli­wie dla niego piłka po lekkim rykosze­cie wpadła do siatki! Lechi­ci prze­jęli inic­jaty­wę i cały czas napier­ali na defen­sy­wę rywali. Jed­na z kole­jny­ch akcji spraw­iła, że Kole­jor­zowi udało się pod­wyższyć prowadze­nie. Niesamowicie akty­wny w tym spotka­niu Kostevy­ch ponown­ie wrzu­cił piłkę w pole karne, gdzie “jak w masło” wszedł Majew­ski i uderze­niem głową umieś­cił fut­bolówkę w siatce! Wynik do koń­ca pier­wszej połowy nie uległ zmi­an­ie i Poz­nańska Loko­mo­ty­wa schodz­iła do szat­ni z dwubramkowym prowadze­niem.

Dru­ga część spotka­nia rozpoczęła się od ener­giczny­ch ataków graczy Pias­ta, którzy z pewnoś­cią chcieli odro­bić straty. Piłkarze Kole­jorza zachowali w tej sytu­acji spokój i skutecznie przetr­wali oblęże­nie swo­je­go pola karne­go. Lechi­ci pod­wyższyli prowadze­nie w 62. min­u­cie! Zza pola karne­go uderzał Pawłowski, ale jego strzał odbił przed siebie Szmatuła. Doskon­ałym instynk­tem popisał się Kow­nacki, który jako pier­wszy dopadł do bez­pańskiej piłki i skierował ją do siatki. Chwilę później szan­sę debi­u­tu od tren­era Nenada Bjel­i­cy dostał Mihai Radut. Tuż przed zejś­ciem z boiska Kow­nacki mógł ustrzelić dublet, lecz z okolic piąte­go metra trafił tylko w słu­pek. W końców­ce spotka­nia szczęś­cia próbował jeszcze Marcin Robak, jed­nak nie udało mu się wpłynąć na rezul­tat tego poje­dynku. Tym samym podopieczni Nenada Bjel­i­cy odnieśli drugie zwycięst­wo w tym roku i pokaza­li ligowym rywalom, że w Poz­na­niu wszyscy myślą o tytule mis­tr­zowskim.

Piast Gli­wice — Lech Poz­nań 0:3 (0:2)

Bramki: 27., 35. Majew­ski, 62. Kow­nacki

Żółte kartki: 57. Vra­j­nes, 84. Gird­vain­is

Piast: Szmatuła — Gird­vain­is, Sed­lar, Mraz — Szeli­ga, Murawski, Bukata, Vran­jes (61. Masłowski), Badia (79. Mój­ta) — Jankowski (46. Zivec), Sekul­ski

Lech: Burić — Kędzio­ra, L. Nielsen, Wilusz, Kostevy­ch — Trałka, Gajos — Makuszewski (77. Jevtić), Majew­ski, Pawłowski (62. Radut) — Kow­nacki (66. Robak)

Sędzia: Tomasz Kwiatkowski

Widzów: 3875

 

Add a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress