Zapowiedź meczu: Potwierdzić dobrą grę z Chorzowa

(33) slusarski poloniaPo bard­zo udanej inau­gu­racji i zmniejsze­niu przewagi prowadzącej Legii do jed­ne­go punk­tu, piłkarze Lecha w najbliższy piątek roze­gra­ją spotkanie z Polonią Warsza­wa. W przy­pad­ku zwycięst­wa, przy­na­jm­niej do sobot­niego meczu lid­era, mogą awan­sować na pier­wsze miejsce w tabeli.

Szkole­niowiec Lecha Poz­nań przed meczem z “Czarnymi Koszu­lami” nie będzie mógł sko­rzys­tać z Łukasza Tedor­czyka, który nieda­wo trafił do Poz­na­nia właśnie z Kon­wik­torskiej. To efekt umowy pomiędzy klubami, ale również zaw­ieszenia za cztery żółte kartki. Pon­ad­to w piątek na boisku nie będziemy mogli zobaczyć kon­tuzjowany­ch Manue­la Arboledy, Pio­tra Reis­sa i Patryka Wol­skiego. Nadal chory jest również Ivan Djur­d­je­vić.

Z kolei Piotr Stokowiec będzie musi­ał się obe­jść bez Jacka Kiełba, wypoży­c­zone­go z Lecha. To efekt zapisy umowy trans­feru cza­sowe­go. Dodatkowo tren­er czwarte­go zespołu Ekstrak­lasy nie może liczyć na Dim­itri­je Inja­ca, którfy jest kon­tuzjowany i nie zagra na wios­nę.

Lech Poz­nań bard­zo dobrze rozpoczął rundę wiosen­ną. W Chor­zowie wygrał wysoko, bo aż 4:0 z Ruchem. Polo­nia Warsza­wa zremisowała na włas­nym sta­dion­ie z Lechią Gdańsk 1:1, a gola dla niej zdobył 22-let­ni Miłosz Przy­becki, który wyko­rzys­tał podanie Jacka Kiełba. Remis podopieczny­ch Pio­tra Stokow­ca wyko­rzys­tał Górnik, który w poniedzi­ałek wygrał i awan­sował na podi­um.

Sztab szkole­niowy Polonii na star­cie rundy ma spore prob­le­my związane z wyborem składu. Związane są one z licznymi trans­ferami związanymi z klubem. Zespół opuś­ciło już sześ­ciu zawod­ników z pod­sta­wowe­go składu, a ostat­ni Adam Kokoszka rozwiązał wczo­raj kon­trakt za porozu­mie­niem stron. Polo­nia jed­nak w tym tygod­niu wypoży­czyła dwóch piłkarzy — Krzyszto­fa Kop­cińskiego i Pio­tra Piekarskiego. Poza tym zespół wzmoc­niło pię­ciu zawod­ników.

Początek spotka­nia w piątek o 20:45.

Add a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress