Bartosz Ślusarski uskarża się na ból mięśnia dwugłowego i prawdopodobnie nie pojedzie do Zabrza. Napastnik Lecha przed tygodniem w meczu z Ruchem po raz pierwszym w tym sezonie zagrał w barwach „Kolejorza”. Na boisku spędził 5. minut zmieniając Semira Stilicia.
Autor: Karol Jałowiec
Dzisiaj poznaliśmy pary 1/16 Pucharu Polski. Lech Poznań w tej fazie spotka się w tej fazie rozgrywek z Chrobrym Głogów. Rywal Lecha występuje w II lidze zachodniej, a więc na trzecim poziomie rozgrywek w kraju. Mecze tej rundy odbędą się 20-22 września, albo 27-29 września.
Zarząd klubu wystosował komunikat skierowany do kibiców, który można przeczytać poniżej. Można odnieść wrażenie, że wyniki sprzedaży karnetów w sprzedaży zamkniętej i rozpoczynająca się jutro sprzedaż otwarta była motorem napędowym dla twórców tego oświadczenia. Można z nim zapoznać się poniżej.
Departament Logistyki Rozgrywek ustalił terminarz 8. kolejki T-Mobile Ekstraklasy. Moglibyśmy powiedzieć, że jesteśmy zaskoczeniu terminem meczu ze Śląskiem, ale tak nie zrobimy. „Kolejorz” zagra we Wrocławiu w piątek, 23 września o 20:30.
Jutro rozpocznie się sprzedaż otwarta karnetów na mecze Lecha w rundzie jesiennej. Po bardzo dobrym otwarciu sezonu przez podopiecznych Jose Mari Bakero można było spodziewać się, że zainteresowanie wejściówkami na mecze „Kolejorza” będzie bardzo duże. Jednak trwający protest Grup Kibicowskich Lecha oraz słabe wyniki w poprzednim sezonie nie zachęciły kibiców do ich zakupu.
Swój pierwszy trening z Lechem odbył Marciano Bruma, który w zeszłym tygodniu został zawodnikiem klubu. Po zajęciach z zespołem Holender pracował jeszcze indywidualnie z trenerem do przygotowania fizycznego. Wcześniej jednak piłkarz trenował już indywidualnie, co przyśpieszy jego wejście do zespołu.
Grzegorz Wojtkowiak wrócił o treningów z drużyną po urazie łąkotki, który spowodował jego absencję w spotkaniu z Ruchem Chorzów. Kapitan Lecha zapewnia, że jest gotowy do gry już w najbliższym spotkaniu z Górnikiem Zabrze. Ma jednak zamiar wykorzystać przerwę na kadrę na odbudowanie swojej formy.
Dwóch bramkarzy, którzy do tej pory trenowali z pierwszym zespołem Lecha zdecydowało się skorzystać z opcji wypożyczenia, jakie wpłynęły do klubu. Przemysław Frąckowiak na rok wyjdzie do Bergamo, gdzie w miejscowej Atalancie będzie zdobywał kolejne umiejętności, a Dawid Smug został wypożyczony do Górnika Konin.
Aleksandar Tonew dostał powołanie na dwa mecze eliminacji ME do kadry reprezentacji Bułgarii. Pomocnik „Kolejorza” znalazł się na razie w trzydziestoosobowej kadrze, która zostanie potem zmniejszona tylko do 22 piłkarzy (28 sierpnia). Bułgaria rozegra swoje mecze 2 września z Anglią i 6 września ze Szwajcarią.
W bardzo dobrej dyspozycji jest Artjom Rudnev, który systematycznie zdobywa bramki dla Lecha Poznań. W piątek dwukrotnie pokonał bramkarza Ruchu Chorzów i odskoczył rywalom w walce o Koronę Króla Strzelców. Skuteczny w tym sezonie jest także Tomasz Frankowski, który w tej kolejce zdobył jedną bramkę i na swoim koncie ma już 5 trafień.