O porażce w Pucharze Polski trzeba szybko zapomnieć i skupić się na walce o Majstra. W niedzielę kolejnym rywalem Kolejorza będzie Bruk-Bet Termalica Nieciecza.
Autor: Karol Jałowiec
Lech Poznań przegrał z Arką Gdynia w finale Pucharu Polski 1:2. Za porażkę na Narodowym obwinia się bramkarz Kolejorza, Jasmin Burić. – Jestem winny tej porażki. Nie pomogłem drużynie. Arka miała dwa strzały i oba zamieniła na bramkę. Myślę, że przy pierwszym golu mogłem się lepiej zachować.
Kolejorz trzeci raz z rzędu nie zdołał wygrać finałowego meczu Pucharu Polski. Wczoraj od lechitów lepsi okazali się piłkarze gdyńskiej Arki.
Lech Poznań przegrał wczorajszy finał Pucharu Polski z Arką Gdynia 1:2. Mimo, że to lechici byli lepszą drużyną puchar pojechał do Gdyni. – Bylibyśmy lepsi, gdybyśmy byli skuteczniejsi. Nie byliśmy, także może nie zasłużyliśmy na to, by wygrać. Mieliśmy dużo okazji, których nie wykorzystaliśmy. Mogliśmy wcześniej zdobyć bramkę, która dałaby nam korzyść i spokój. Arka by się wtedy otworzyła i inaczej wyglądałby mecz. Niestety się nie udało i przegraliśmy. – powiedział przygnębiony po pojedynku Darko Jevtić.
Lech Poznań przegrał trzeci raz z rzędu finał Pucharu Polski na Stadionie Narodowym. W tym roku lepsza od Kolejorz okazała się gdyńska Arka, wygrywając 2:1 po dogrywce.
Kolejorz uległ w tegorocznym finale Pucharu z Arką Gdynia 1:2. Nenad Bjelica jest trzecim trenerem, któremu nie udało się zwyciężyć w finale w trzeciej kolejnej edycji. Zapraszamy do zapoznania się z wypowiedziami szkoleniowców obu ekip po tym spotkaniu.
Lech Poznań przegrał w finale z Arką Gdynia 1:2. Honorową bramkę dla lechitów zdobył kapitan, Łukasz Trałka.
Faworytem dzisiejszego finału Pucharu Polski jest Kolejorz, ale łatwo na pewno nie będzie. Jak przyznał na konferencji Leszek Ojrzyński, Arka nie ma nic do stracenia i na pewno tak łatwo się nie podda.
W tej edycji Pucharu Polski Kolejorz stanie przed kolejną szansą na zdobycie tego trofeum. Drużyna ze stolicy Wielkopolski zagra w wielkim finale po raz trzeci z rzędu. Trzeba wspomnieć, że zarówno w 2015 i 2016 lechici ulegali stołecznej Legii – nie były to jednak druzgocące porażki. Dwa lata temu Poznańska Lokomotywa przegrała 1:2, zaś rok temu 0:1. Jak będzie w tegorocznym finale?