27.01.2023, g. 20:30
PKO BP Ekstraklasa
Stal Mielec vs Lech Poznań
Do meczu pozostało:
0dn.2godz.14min.
13.45 X3.50 22.10 Odbierz 630 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo

DWL: Festiwal goli w wykonaniu kiboli

<span class="caps">DWL</span>: Festiwal goli w wykonaniu kiboli

Kibole rozpoczy­na­ją rundę wiosen­ną wysokim zwycięst­wem odnie­sionym nad drużyną Prze­mysława Poz­nań. Podopieczni tren­era Dar­iusza Kus­to­nia wysoko pokon­ali broniącego się przed spad­kiem  Prze­mysława. Druży­na Wiary Lecha wciąż lid­eru­je w A Klasie z przewagą 3 punk­tów nad Orkanem Jarosławiec.

Piłkars­ka wios­na w wyko­na­niu kiboli została otwarta już w 13. min­u­cie. Wtedy to trze­ci z rzę­du rzut rożny wyko­rzys­tał Łaszyńs­ki. Kap­i­tan zespołu doskonale uciekł obroń­cy i po dośrod­kowa­niu Szen­fel­da strą­cił piłkę do bram­ki nie dając szans na reakc­je bramkarzowi.

Prowadze­nie Kiboli nie trwało jed­nak dłu­go, bo już po 6 min­u­tach Smu­niews­ki nie zrozu­mi­ał się z Olaszczykiem i błąd komu­nika­cyjny próbował wyko­rzys­tać zawod­nik Prze­mysława. Bramkarz DWL- Zamęc­ki usiłował ura­tować sytu­ację wychodząc z bram­ki, lecz popełnił faul jeszcze w obrę­bie jede­nastego metra. Sędzia ukarał go żółtą kartką i wskazał na rzut karny. Zawod­nik Prze­mysława wyko­rzys­tał swo­ją szan­sę i zawod­ni­cy Wiary Lecha znów musieli starać się o prowadzenie.

W 38. min­u­cie na skra­ju pola karnego sfaulowany został akty­wny w tym spotka­niu Wyka. Po “jede­nastce” fut­bolówkę w siatce umieś­cił Smu­ra. Już min­utę później pod bramką znalazł się Stanisław Makows­ki, które­mu nie pozostało nic innego, jak wyko­rzys­tać prostopadłe podanie od Wyki. Do prz­er­wy Kibole prowadzili 3–1.

W drugiej częś­ci spotka­nia Wiara Lecha nie spuś­ciła z tonu i wciąż moż­na było zobaczyć niezłą grę w jej wyko­na­niu. Po godzinie gry Kibole pod­wyższyli prowadze­nie na 5–1. Najpierw po poda­niu Krys­tkowia­ka bramkę z okol­i­cy 11. metra zdobył Szen­feld, a potem dublet zal­iczył Stanisław Makows­ki. Kibole fan­tasty­cznie roze­grali rzut wol­ny sprzed pola karnego i dali pokaz tiki-taki na sta­dion­ie przy Cytadeli.

Nieste­ty wal­czą­ca o awans do okręgów­ki Druży­na Wiary Lecha nie ustrzegła się kilku błędów w fazie roz­gry­wa­nia akcji. Jed­na z takich strat została oku­pi­ona drugą stra­coną bramką. W 67. min­u­cie bramkarz DWL znów znalazł się dość daleko od swo­jej bram­ki i mógł tylko spo­jrzeć jak mija­ją­ca go pił­ka odbi­ja się od słup­ka, a następ­nie trafiła pod nogi zawod­ni­ka Prze­mysława. Ten sytu­ację skrzęt­nie wyko­rzys­tał i Kibole mieli już 3 bram­ki przewagi.

Ostat­nie 20 min­ut spotka­nia to gra pod kom­pletne dyk­tan­do zawod­ników prowad­zonych przez Dar­iusza Kus­to­nia. Kibole umiejęt­nie kaza­li rywalom bie­gać za piłką, co przy­czyniło się do zdoby­cia kole­jnych trzech bramek. Najpierw w 70. min­u­cie sto­ickim spoko­jem popisał się Jan Makows­ki, który w sytu­acji sam na sam marku­jąc strzał minął bramkarza z piłką i wpakował fut­bolówkę do pustej bram­ki. 10 min­ut później przebitkę na skra­ju szes­nastego metra wygrał obroń­ca DWL- Smu­niews­ki i pokon­ał słabo dys­ponu­jącego tego dnia bramkarza. Tuż przed ostat­nim gwiz­d­kiem sędziego Smu­niews­ki obsłużył fan­tasty­cznym podaniem wyb­ie­ga­jącego na wol­ną pozy­cję Smurę, a ten lobu­jąc bramkarza ustal­ił wynik spotka­nia na 8–2.

Spotkanie z Prze­mysławem otwier­ało ser­ię czterech wyjaz­dowych meczów Drużyny Wiary Lecha. Już za tydzień Kibolom przyjdzie zagrać z Zaw­iszą w Dolsku.

Prze­mysław Poz­nań — K.KS WIARA LECHA 2:8

BRAMKI: ’19, ’67 — ’13 Łaszyńs­ki, ’38 Smu­ra (k.), ’39 St. Makows­ki, ’59 Szen­feld, ’61 St. Makows­ki, ’70 J. Makows­ki, ’80 Smu­niews­ki, ’90+1 Smura

DWL: Zamęc­ki — Krys­tkowiak, Olaszczyk (65 .J. Makows­ki), Smu­niews­ki, Sł. Makows­ki — Smu­ra, Woj­ciechows­ki (80. Pawlaczyk), Laszyn­s­ki (78.Adamski) — Szen­feld, Wyka (75. Surowiec), St. Makowski

Żółte kart­ki: ’19 Zamęc­ki, ’76 Smura

Kursy na mecze Lecha

Stal Mielec - Lech Poznań

PKO BP Ekstraklasa

28/01/2023 / 01:00

Kursy bukmacherskie Ekstraklasa

Stal Mielec - Lech Poznań

PKO BP Ekstraklasa

28/01/2023 / 01:00

Widzew Łódź - Pogoń Szczecin

PKO BP Ekstraklasa

28/01/2023 / 15:00

Cracovia Kraków - Górnik Zabrze

PKO BP Ekstraklasa

28/01/2023 / 15:00

Lechia Gdańsk - Wisła Płock

PKO BP Ekstraklasa

28/01/2023 / 15:00

Legia Warszawa - Korona Kielce

PKO BP Ekstraklasa

28/01/2023 / 15:00

Następny mecz

Ostatni mecz

Mecze Ekstraklasy

Tabela Ekstraklasy (gr. mistrzowska)

Tabela Ekstraklasy

Strzelcy Ekstraklasy

Archiwum newsów

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.