01.06.2022, g. 16:00
Liga Narodów UEFA
Polska vs Walia
Do meczu pozostało:
4dn.14godz.51min.
11.75 X3.50 24.45 Odbierz 2720 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo

Gdyby liczyć tylko gole Polaków to Lech… byłby liderem

ekstraklasaGdy­by w Ekstrak­lasie wziąć pod uwagę trafienia jedynie pol­s­kich zawod­ników to Lech był­by lid­erem roz­gry­wek. W tym sezonie zdobył 37 goli z czego 23 są autorstwa Polaków.


Por­tal “Krót­ka Pił­ka” postanow­ił sprawdz­ić, co by było gdy­by… uwzględ­ni­ać jedynie gole Polaków. Znacznie osłabiło­by to pozy­cję Legii Warsza­wa, która zdobyła w tym sezonie 48 bramek z czego aż 23 zdobyli zagraniczni zawod­ni­cy tego zespołu.

Gdy­by wery­fikować liczbę zdoby­tych punk­tów ze wzglę­du na wyni­ki osią­gane przez zespoły wys­tępu­jące w pol­skiej Ekstrak­lasie w opar­ciu o bram­ki zdobyte przez Polaków czołowe zespoły roz­gry­wek straciły­by punk­ty. Lech stracił­by cztery punk­ty, ale to i tak mało w porów­na­niu do Legii Warszwa, która jest liderem.

Lech z 44 punk­ta­mi zaj­mował­by pier­wsze miejsce tuż za Śląskiem Wrocław, który miał­by jeden punkt mniej. 40 punk­tów na kon­cie mieli­by zawod­ni­cy Legii Warsza­wa, a trzy punk­ty za podi­um zna­j­dowal­i­by się gracze Górni­ka Zabrze. Ciekaw­ie również wyglą­dała­by wal­ka o utrzy­manie. Najm­niej — bo 15 punk­tów zebral­i­by gracze Podbeskidzia Biel­sko-Biała. Sie­dem więcej mieli­by zawod­ni­cy Pogo­ni Szczecin, którzy o utrzy­manie wal­czyli­by z Wisłą Kraków, która miała­by 23 punk­ty — tyle samo co GKS Bełchatów.

Dla Lecha w tym sezonie bram­ki zdoby­wali Bar­tosz Ślusars­ki (10), Ger­go Lovren­ci­cs (4), Alek­san­dar Tonew (4), Marcin Kamińs­ki (3), Keb­ba Ceesay (2), Kasper Hamalainen (2), Rafał Muraws­ki (2), Vojo Ubi­parip (2), Hubert Wołąkiewicz (2), Bar­tosz Bereszyńs­ki (1), Szy­mon Drew­ni­ak (1), Piotr Reiss (1), Łukasz Trał­ka (1), Patryk Wol­s­ki (1).

W Ekstrak­lasie Pola­cy strze­la­ją 67% bramek. W Lechu ten odsetek wynosi 62%.

Kursy na mecze Lecha

Brak spotkań

Kursy bukmacherskie Ekstraklasa

Brak spotkań

Następny mecz

Ostatni mecz

Mecze Ekstraklasy

Tabela Ekstraklasy (gr. mistrzowska)

Tabela Ekstraklasy

Strzelcy Ekstraklasy

Archiwum newsów

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.