27.01.2023, g. 20:30
PKO BP Ekstraklasa
Stal Mielec vs Lech Poznań
Do meczu pozostało:
61dn.2godz.45min.
13.45 X3.50 22.10 Odbierz 630 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo

Hamalainen, Holman, Gostomski- jak ich zapamiętamy?

Hamalainen, Holman, Gostomski- jak ich zapamiętamy?

Koniec rundy jesi­en­nej dla kilku podopiecznych tren­era Jana Urbana jest równoz­naczny z końcem kari­ery w zes­pole mis­trzów Pol­s­ki. Hamalainen, Hol­man, Gos­tom­s­ki — oni najpraw­dopodob­niej pożeg­na­ją się z Lechem. Z czego pozostaną w Poz­na­niu znani?

IMG_0541

Kasper Hamalainen (29 l.)

Przyszedł do Lecha zimą 2013 roku i już w pier­wszym spotka­niu towarzyskim zade­bi­u­tował, strze­la­jąc bramkę. Ze szwedzkiego Djur­gar­dens IF ściągnął go Mar­iusz Rumak- ówczes­ny szkole­niowiec Lecha. Fińs­ki pomoc­nik szy­bko zaadap­tował się w szat­ni Lecha, a rok po przeprowadzce do Poz­na­nia kon­trakt z Lechem pod­pisał również jego reprezen­ta­cyjny kole­ga- Paulus Arajuuri.

Wciąż niez­nane jest miejsce poby­tu jed­nego z wybit­niejszych zawod­ników w his­torii Kole­jorza po upły­wie obec­nego kon­trak­tu. Ten wygasa wraz z końcem roku i wszys­tko wskazu­je na to, że ze względów rodzin­nych Fin zde­cy­du­je się wró­cić do Skan­dy­nawii. Z pewnoś­cią Hamalainen zostanie w Poz­na­niu zapamię­tany jako piłkarz bramkostrzel­ny, inteligent­ny, spry­t­ny i uni­w­er­sal­ny. W sum­ie w niebiesko-białych barwach wys­tąpił 131 razy zdoby­wa­jąc 36 bramek i 25 razy asys­tu­jąc przy golach Kolejorza.

david holman

David Hol­man (22 l.)

31. grud­nia skończy się roczny okres wypoży­czenia z węgier­skiego Fer­encváro­su Davi­da Hol­mana. Węgier­s­ki pomoc­nik jest kom­plet­nym prze­ci­wieńst­wem do wspom­ni­anego wcześniej Hamalaine­na. Prob­lem Węgra najpraw­dopodob­niej ma swo­je hipocen­trum nie w umiejęt­noś­ci­ach, lecz w jego głowie. Hol­mana będziemy kojarzyć wyłącznie z gim­bu­siars­kich zdjęć umieszczanych na Insta­gramie, a nie z fenom­e­nal­nych wys­tępów na muraw­ie. Tych miał w ciągu tego roku bard­zo niewiele, bo tylko 11. Dwa razy udało mu się nawet trafić do bram­ki rywala, a miało to miejsce w Pucharze Pol­s­ki z Olimpią Grudz­iądz. Pod­sumowu­jąc, od zawodu piłkarza bliżej mu do styl­isty mod­owego Daw­i­da Kwiatkowskiego, a z Davi­dem Beck­hamem wspólne ma tylko imię.

maciej gostomski

Maciej Gos­tom­s­ki (27 l.)

Trze­ci zawod­nik, którego koniec ważnoś­ci kon­trak­tu z Lechem upły­wa w syl­we­strową noc. Gos­tom­s­ki przyszedł do Lecha latem 2013 z dru­goligowej Bytovii Bytów. Lech zde­cy­dował się na trans­fer bramkarza w obliczu powro­tu do Legii Alek­san­dra Wand­zla. Urod­zony w Kar­tuzach Gos­tom­s­ki miał wów­czas znacznie więk­sze szanse na zastąpi­e­nie między słup­ka­mi Lecha Buri­cia czy Kotorowskiego. Za to należą się wyrazy uzna­nia Maciejowi Gos­tom­skiemu. Jego obec­ność i nieustan­na konkurenc­ja z Jas­minem Buriciem niewąt­pli­wie wpłynęła na korzyść całego zespołu. W bramkarskiej bluzie z kole­jowym herbem na pier­si “Gostek” wys­tąpił 52 razy. Stracił 56 bramek, ale 16 spotkań zakończył z czystym kon­tem. Z czego go zapamię­tamy? Przepięk­na para­da z Gdańs­ka na wagę mis­trza Pol­s­ki? A może to, że w finale Pucharu Pol­s­ki na Sta­dion­ie Nar­o­dowym notował więcej pustych przelotów we włas­nym polu karnym od papierowych samolocików, gdy klasę sied­mi­o­latków opuszcza nauczy­ciel­ka? Podob­no mężczyznę poz­na­je się po tym, jak kończy, a Gos­tom­s­ki w Lechu nie skończył najlepiej. Został uznany za kozła ofi­arnego w dobie kryzy­su, a nawet odesłany do zespołu rez­erw przez tren­era Sko­rżę po fatal­nym meczu z Cra­cov­ią. Zmi­en­nik Jas­mi­na Buri­cia spędzi najbliższe dni w Glas­gow na tes­tach w Rangers i to one zade­cy­du­ją o jego piłkarskiej przyszłości.

Kursy na mecze Lecha

Stal Mielec - Lech Poznań

PKO BP Ekstraklasa

28/01/2023 / 01:00

Kursy bukmacherskie Ekstraklasa

Miedź Legnica - Radomiak Radom

PKO BP Ekstraklasa

27/01/2023 / 18:00

Stal Mielec - Lech Poznań

PKO BP Ekstraklasa

28/01/2023 / 01:00

Widzew Łódź - Pogoń Szczecin

PKO BP Ekstraklasa

28/01/2023 / 15:00

Cracovia Kraków - Górnik Zabrze

PKO BP Ekstraklasa

28/01/2023 / 15:00

Lechia Gdańsk - Wisła Płock

PKO BP Ekstraklasa

28/01/2023 / 15:00

Następny mecz

Ostatni mecz

Mecze Ekstraklasy

Tabela Ekstraklasy (gr. mistrzowska)

Tabela Ekstraklasy

Strzelcy Ekstraklasy

Archiwum newsów

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.